Home / Slider / Sobotni wyścig WSBK przesunięty na niedzielę! Szanse Rea zmalały!

Sobotni wyścig WSBK przesunięty na niedzielę! Szanse Rea zmalały!

Nie udało się rozegrać 1. wyścigu World Superbike na torze Mandalika. Nad obiektem w sobotę przeszła ulewa, więc został przesunięty na niedzielę. Jutro zatem poznamy tegorocznego mistrza świata. 1. wyścig o 4:00 rano czasu polskiego, 2. o 8:00.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jest to fatalna informacja dla Jonathana Rea, który traci 30 punktów do Topraka Razagtlioglu, ponieważ „skasowano” zupełnie wyścig Superpole, w którym do rozdania było dodatkowo 12 oczek. I tak zamiast 62, do wzięcia w Indonezji będzie ich jedynie 50. Razgatlioglu już w 1. wyścigu może zagwarantować sobie mistrzostwo.

Niedziela:
04:00 1. wyścig WSBK
08:00 2. wyścig WSBK

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. Wie ktoś czy to będzie puszczane na żywo czy z powtórki w Eurosporcie ? Patrze w program ale jest stara rozpiska jeszcze

 2. Toprak Razgatlioglu World Champion 2021!

  • Po pierwszym wyścigu przewaga wynosiła 25 pkt, Toprak miał 13 zwycięstw, a Rea 12, więc jakby wygrał, a Toprak nie punktował to mieliby po równo punktów i zwycięstw, a już mógł świętować, Toprak miał więcej podiów?

   • Podiów mieli tyle samo, ale tutaj chodziło chyba o to, żeby zwyciężyć mając takie same statystyki musiał Rea zdobyć cokolwiek więcej, czy to punkt, podium ponieważ Toprak był liderem.

   • Licząc wszystkie pozycje na mecie to wygląda to tak:

    Razgatlioglu:
    13x pierwszy, 9x drugi, 7x trzeci
    Rea:
    13x pierwszy, 9x drugi, 8x trzeci

    Chyba że odejmiemy wyścigi Superpole (dwukrotnie odwołane w tym sezonie), wtedy Razgatlioglu ma 11+5+5, natomiast Rea 7+8+5.

    • no kurde, to dopiero wyrównane statystyki, przy tej ilości wyścigów. Obaj praktycznie tyle samo wszystkiego, w przypadku gdyby mieli tyle samo punktów to serio, podważałbym takie rozliczenie, że ze względu na to, że był liderem, nie podoba mi się to.
     wtedy należałoby ich ustawić obu na torze, na powiedzmy dwa okrążenie i ogień ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
187 zapytań w 1,349 sek