Home / Inne / Suzuka 8 Hours: Yamaha zwycięża po raz czwarty!

Suzuka 8 Hours: Yamaha zwycięża po raz czwarty!

Ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka zakończył się zwycięstwem Yamahy, w tym dwóch etatowych zawodników World Superbike Alexa Lowesa i Michaela van der Marka oraz weterana wyścigów wytrzymałościowych Katsuyuki Nakasuga.

Przez blisko cztery godziny zmagania 41 edycji “Coca Cola Suzuka 8 Hours Endurance” przypominały wręcz wyścig Mistrzostw Świata Superbike. Alex Lowes i Michael van der Mark razem z Katsuyuki Nakasugą stoczyli ciężką walkę z zespołem Green Team Kawasaki, którego zawodnikami byli m.in. znani z WSBK Leon Haslam i Jonathan Rea.

Nierzadko jeźdźcy toczyli ze sobą pojedynki koło-w-koło. Do podnoszących tętno zdarzeń doszło już zaledwie w połowie trwania zmagań. Te jednak sprzyjały drużynie Yamahy. Johhny Rea zjechał do boksu z niemal suchym bakiem. Spowodowało to spadek pozycji Kawasaki na trzecią, za Red Bull Hondą reprezentowaną przez znanego z MotoGP Takę Nakagamiego i Patricka Jacobsena z WSBK. Potem trzykrotny Mistrz Świata Superbike stracił na chwilę koncentrację i jadąc tuż za samochodem bezpieczeństwa zaliczył upadek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kawasaki po raz ostatni wygrało ten prestiżowy, długodystansowy wyścig w 1993 roku razem ze Scottem Russellem i Aaronem Slightem. Tym razem Team Green nie powtórzył tego wyczynu mimo najsilniejszego składu od lat.

Michael van der Mark, Alex Lowes i Katsuyuki Nakasuga rozkoszują się zasłużonym zwycięstwem

Zwycięstwem za to rozkoszowali się zawodnicy producenta spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów i to czwarty raz z rzędu. Tak jak wcześniej japońską stajnię reprezentowali Alex Lowes, Michael van der Mark i weteran wyścigów wytrzymałosciowych Katsuyuki Nakasuga.

Zwycięstwo w ośmiogodzinnym wyścigu na torze Suzuka jest bardzo cenne dla japońskich producentów, którzy angażują do tych zmagań zawodników z MotoGP i World Superbike, by jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na tryumf. Prestiż bycia na najwyższym stopniu podium w Suzuka 8 Hours jest porównywalny ze zdobyciem mistrzostwa (a już na pewno wygraniem klasyfikacji konstruktorów).

Świetne, 25. miejsce w debiucie w tej imprezie zajęła pierwsza polska ekipa w Suzuka 8 Hours, Wójcik Racing Team. Po solidnym wyścigu zespół w składzie Paweł Szkopek, Marek Szkopek i Paweł Górka, przesuwał się w górę stawki, unikając problemów. Więcej na temat Suzuka 8 Hours już wkrótce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdjęcia: @yamaharacingcom, @michaelvandermark60

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarzy 6

  1. Do przewidzenia było. Bardzo równy skład.

  2. Jako Polska strona poświęcona sportom motorowym nie wyobrażałem sobie ze nie napiszecie nic na temat “Wojcików”. Przykre…

    • W szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż “Wojciki” zajęli bardzo dobre 25 miejsce w stawce tak mocnych ekip. Był to 1 start Polskiego teamu w tak prestiżowej imprezie.

  3. Też specjalnie tu wszedłem poczytać coś o naszych Wójcikach ;/

  4. Przecież napisali, fakt wolałbym więcej bo nie miałem możliwości oglądać

    • Wczoraj nic nie było też nie sądziłem ze trzeba przypominać ale będąc optymista stwierdzam ze artykuł był jeszcze dopieszczany dlatego ujrzał światło dzienne dopiero dzisiaj😎 (tak jak piszesz wolałbym więcej szczegółów i do tego jako pierwsze info o naszych – co mnie jakiś VDM czy Rea interesują😉 Kto to taki. Szkopek to rozumiem)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,570 sek