Home / Inne / Suzuka 8 Hours: Yamaha zwycięża po raz czwarty!

Suzuka 8 Hours: Yamaha zwycięża po raz czwarty!

Ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka zakończył się zwycięstwem Yamahy, w tym dwóch etatowych zawodników World Superbike Alexa Lowesa i Michaela van der Marka oraz weterana wyścigów wytrzymałościowych Katsuyuki Nakasuga.

Przez blisko cztery godziny zmagania 41 edycji „Coca Cola Suzuka 8 Hours Endurance” przypominały wręcz wyścig Mistrzostw Świata Superbike. Alex Lowes i Michael van der Mark razem z Katsuyuki Nakasugą stoczyli ciężką walkę z zespołem Green Team Kawasaki, którego zawodnikami byli m.in. znani z WSBK Leon Haslam i Jonathan Rea.

Nierzadko jeźdźcy toczyli ze sobą pojedynki koło-w-koło. Do podnoszących tętno zdarzeń doszło już zaledwie w połowie trwania zmagań. Te jednak sprzyjały drużynie Yamahy. Johhny Rea zjechał do boksu z niemal suchym bakiem. Spowodowało to spadek pozycji Kawasaki na trzecią, za Red Bull Hondą reprezentowaną przez znanego z MotoGP Takę Nakagamiego i Patricka Jacobsena z WSBK. Potem trzykrotny Mistrz Świata Superbike stracił na chwilę koncentrację i jadąc tuż za samochodem bezpieczeństwa zaliczył upadek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kawasaki po raz ostatni wygrało ten prestiżowy, długodystansowy wyścig w 1993 roku razem ze Scottem Russellem i Aaronem Slightem. Tym razem Team Green nie powtórzył tego wyczynu mimo najsilniejszego składu od lat.

Michael van der Mark, Alex Lowes i Katsuyuki Nakasuga rozkoszują się zasłużonym zwycięstwem

Zwycięstwem za to rozkoszowali się zawodnicy producenta spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów i to czwarty raz z rzędu. Tak jak wcześniej japońską stajnię reprezentowali Alex Lowes, Michael van der Mark i weteran wyścigów wytrzymałosciowych Katsuyuki Nakasuga.

Zwycięstwo w ośmiogodzinnym wyścigu na torze Suzuka jest bardzo cenne dla japońskich producentów, którzy angażują do tych zmagań zawodników z MotoGP i World Superbike, by jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na tryumf. Prestiż bycia na najwyższym stopniu podium w Suzuka 8 Hours jest porównywalny ze zdobyciem mistrzostwa (a już na pewno wygraniem klasyfikacji konstruktorów).

Świetne, 25. miejsce w debiucie w tej imprezie zajęła pierwsza polska ekipa w Suzuka 8 Hours, Wójcik Racing Team. Po solidnym wyścigu zespół w składzie Paweł Szkopek, Marek Szkopek i Paweł Górka, przesuwał się w górę stawki, unikając problemów. Więcej na temat Suzuka 8 Hours już wkrótce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdjęcia: @yamaharacingcom, @michaelvandermark60

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarzy 6

  1. Do przewidzenia było. Bardzo równy skład.

  2. Jako Polska strona poświęcona sportom motorowym nie wyobrażałem sobie ze nie napiszecie nic na temat „Wojcików”. Przykre…

    • W szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż „Wojciki” zajęli bardzo dobre 25 miejsce w stawce tak mocnych ekip. Był to 1 start Polskiego teamu w tak prestiżowej imprezie.

  3. Też specjalnie tu wszedłem poczytać coś o naszych Wójcikach ;/

  4. Przecież napisali, fakt wolałbym więcej bo nie miałem możliwości oglądać

    • Wczoraj nic nie było też nie sądziłem ze trzeba przypominać ale będąc optymista stwierdzam ze artykuł był jeszcze dopieszczany dlatego ujrzał światło dzienne dopiero dzisiaj? (tak jak piszesz wolałbym więcej szczegółów i do tego jako pierwsze info o naszych – co mnie jakiś VDM czy Rea interesują? Kto to taki. Szkopek to rozumiem)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,573 sek