Home / WSBK / Sykes bez Lascorza w Assen

Sykes bez Lascorza w Assen

Kawasaki Racing Team przystąpi do walki o punkty na holenderskim torze tylko z jednym zawodnikiem, jakim będzie Tom Sykes. Brytyjczyk rozpocznie ten wyścigowy weekend będąc na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, po bardzo dobrych występach na torze Phillip Island i Imola.

Przygotowując się do trzeciej rundy tego sezonu, #66 w ubiegłym tygodniu odbył testy na hiszpańskim torze w Walencji. Pomimo nie najlepszych warunków panujących na torze, Sykes i jego zespół mogli zebrać wiele cennych informacji na temat ich motocykla Kawasaki Ninja ZX-10R, oraz jeszcze lepiej dopasować się do maszyny. Niestety będzie on jedynym zawodnikiem Kawasaki Racing Team, który stanie do walki w Assen, ponieważ jego zespołowy kolega Joan Lascorz, nadal przebywa w szpitalu w Barcelonie, na skutek wypadku jakiemu uległ podczas testów na torze Imola.

Cały zespół Kawasaki, który w zimowym okresie włożył bardzo dużo wysiłku w rozwój swojego motocykla, teraz może liczyć na kolejne sukcesy swoich zawodników. Sykes w obydwu rundach tego sezonu zdobywał Pole Position a dodatkowo w czterech wyścigach aż trzy razy stawał na podium. Ma on tylko sześć punktów straty do lidera klasyfikacji a zarazem obrońcy mistrzowskiego tytułu – Carlosa Checa. Teraz jego celem jest zdobycie drugiego zwycięstwa w World Superbike Champinship (pierwsze zwycięstwo odniósł w ubiegłym roku, podczas deszczowego wyścigu na Nurbugringu).

W zeszłym roku byliśmy na czele tabeli pod kątem osiąganych prędkości. Ale z nowym ustawieniem balansu jaki znaleźliśmy w Ninja ZX-10R, jestem przekonany, że będziemy mogli zachować ją i osiągnąć jeszcze lepszy rezultat.”rozpoczął Brytyjczyk. „Po ostatnim wyścigu na Imoli, mogłem jeszcze przetestować motocykl w Walencji, ale mieliśmy tam bardzo złe warunki, jakich nigdy jeszcze tam nie doświadczyłem. Nawet na koniec drugiego dnia, pozostawiałem za sobą duży ślad kurzu wzdłuż prostej. Kilka rzeczy sprawdzaliśmy w motocyklu i kilka rzeczy znaleźliśmy, które może będziemy mogli wykorzystać w dalszej części sezonu. Oczywiście każda informacja uzyskana podczas testów jest bardzo przydatna. Wraz ze mną pracuje kilku bardzo dobrych ludzi, którzy potrafią zebrać wszystkie dane i ułożyć z nich pakiet wyścigowy, co jest bardzo wielkim atutem. Oni zawsze patrzą w przyszłość.” zakończył Sykes.

Wszyscy zawodnicy startujący do walki na torze w Assen, zdają sobie sprawę, że jego unikalny układ z szybkimi zakrętami stanowi – zarówno dla nich, jak również ich motocykli prawdziwy test. Na obiekcie, który usytuowany jest na północy Holandii, tylko pogoda może być nieprzewidywalnym czynnikiem.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,606 sek