Home / Slider / Szczęśliwy van der Mark liczy na więcej w drugim wyścigu

Szczęśliwy van der Mark liczy na więcej w drugim wyścigu

Zawodnik fabrycznego zespołu Pata Yamaha w WSBK, Michael van der Mark kontynuuje dobrą passę w nowym sezonie 2017 i jest zadowolony z sobotniego dnia w Tajlandii, zarówno z Superpole jak i wyścigu.

Zdobywca pole position z poprzedniego roku, musiał przebrnąć przez swój pierwszy wyścig w niezwykle ciężkich warunkach, gdzie w czasie trwania wyścigu, oprócz walki z rywalami, musiał zmagać się z temperaturą około 35⁰C. Zakończył jednak na piątym miejscu, tuż przed swoim kolegą zespołowym – Alexem Lowsem. Do jutrzejszego wyścigu, holenderski zawodnik ustawi się w pierwszym rzędzie i ma plan na jeszcze lepszy rezultat.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Wczorajszego popołudnia zrobiłem symulację wyścigu i była ona całkiem niezła, próbowaliśmy zmienić kilka rzeczy w motocyklu, co oznaczało, że dziś byłem o wiele szybszy. W Superpole pojechałem dobre okrążenie i P6 było dla nas dobrze wykonaną pracą.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W wyścigu dobrze wystartowałem i utrzymałem swoją pozycję, na początku razem z Alexem traciłem trochę czasu w pierwszych dwóch sektorach, w których brakuje nam trochę szybkości. Kiedy przyczepność nieco spadła, moje tempo było zbliżone do zawodników z przodu, ale po prostu nie mogłem ich dogonić. Jestem bardzo szczęśliwy z ukończenia wyścigu na piątym miejscu, to dopiero drugi weekend wyścigowy z zespołem i jestem bardzo zadowolony.”

„Czułem się dziś naprawdę komfortowo na motocyklu, więc jest to duży krok w przód po Phillip Island. Start z pierwszego rzędu będzie dla nas dobry, mam nadzieję, że możemy zabrać się z czołówką w pierwszych okrążeniach wyścigu. Brakowało nam tego, podczas dzisiejszego wyścigu, mam nadzieję, że jutro jesteśmy w stanie zostać z przodu nieco dłużej i spróbujemy utrzymać ich tempo, to wszystko czego potrzebujemy.” – zakończył van der Mark

Od pierwszego do ostatniego zakrętu, Holender będzie próbował jechać w czołówce jutrzejszego wyścigu, który odbędzie się o godzinie 10.00 – polskiego czasu. Transmisja w kanale Eurosport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: worldsbk.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,527 sek