Home / Slider / Ten Kate chce wrócić jak najszybciej

Ten Kate chce wrócić jak najszybciej

Zespół Ten Kate Racing potwierdza, że stara się o jak najszybszy powrót do stawki World Superbike, jeszcze w pierwszej połowie sezonu. Holenderska ekipa straciła możliwość dalszej współpracy z Hondą i nie rozpoczęła sezonu 2019 w mistrzostwach świata. Honda zdecydowała się na zespół Althea Racing. Zakończyło to okres 18 lat współpracy z Ten Kate.

W rozmowie z motorsport.com menedżer zespołu Kervin Bos potwierdził, że pracuje nad powrotem, choć na razie nie wyjawił, z jakim producentem. “Ciężko pracujemy, aby wrócić w tym sezonie. To dlatego nie rozmawiamy z mediami, ponieważ chcemy zrobić to bez presji. Mamy wielkie cele.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Spekuluje się, że może to być albo Yamaha – która ma już cztery motocykle w stawce – albo Suzuki, które nie było oficjalnie w WSBK od 2015 roku (choć okazjonalnie te motocykle startowały z dzikimi kartami).

Kto mógłby wrócić jako zawodnik? Na pewno kandydatem jest Loris Baz, który jeździł na BMW. Organizatorzy chcieliby powrotu Francuza do stawki. Gdyby Ten Kate wróciło z jednym motocyklem, powiększyłoby stawkę do 19 motocykli. Nie stanie się to jednak wcześniej niż podczas wyścigów w Jerez w czerwcu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Dobrze by było zobaczyć Baza z powrotem w WorldSBK. No i mam nadzieję że Ten Kate też powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,591 sek