Home / Slider / Testy w Jerez zakończone

Testy w Jerez zakończone

Sylvain GuintoliTrzeci dzień testów w Jerez, nie do końca sprzyjał kierowcom World Suiperbike Championship. Wszystko z powodu pogody, która w przeciwieństwie do pierwszych dwóch, słonecznych dni, tym razem była w większości deszczowa. Mimo wszystko, uczestniczące w testach zespoły ukończyły zaplanowane dla siebie zadania.

W dopołudniowej części sesji testowej, w większości panowały warunki uniemożliwiające wyjazd zawodników na tor. Dlatego też, kierowcy większą jej część spędzili w swoich boksach. Nieco lepsze warunki zapanowały podczas popołudniowej sesji – choć tylko przez chwilę. Jednakże zespoły podjęły decyzję o kontynuacji testów na mokrym torze, co pozwoliło na ukończenie zaplanowanych prac.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tak zmiennych warunkach, najlepszym czasem popisał się Sylvain Guintoli, który na swojej Aprilii, zdołał pokonać jedno okrążenie toru w czasie 1m42.118s. Drugi czas dnia uzyskał Alex Lowes na Suzuki a prowizoryczne podium uzupełnił Jonathan Rea. Natomiast czwarty zawodnik ostatniego dnia testów – Eugene Laverty, podczas popołudniowej sesji zaliczył upadek, który na szczęście dla zawodnika nie zakończył się żadną kontuzją.

Podczas ostatniego dnia testów, na torze zaprezentował się również Tom Sykes z zespołu Kawasaki Racing Team. Podobnie jak miało to miejsce podczas wczorajszego dnia nie używał on transpondera, więc jego czasy okrążeń nie są znane. Nie wziął natomiast udziału w jazdach Loris Baz – któremu wystarczyły pierwsze dwa dni na zrealizowanie planu testowego, oraz David Salom, który po upadku podczas pierwszego dnia testów uskarżał się na ból prawej ręki i nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji.

Wyniki trzeciego dnia testów:

1. Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) – 1m42.118s.

2. Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) – 1m42.662s.

3. Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike) – 1m43.125s.

4. Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki) – 1m43.479s.

5. Leon Haslam (Pata Honda World Superbike) – 1m44.229s.

6. Davide Giugliano (Ducati Superbike Team) – 1m44.444s.

7. Chaz Davies (Ducati Superbike Team) – 1m59.894s.

8. Marco Melandri (Aprilia Racing Team) – 2m04.204s.

 

AUTOR: migal75

Pasjonat wszystkich sportów motorowych - w szczególności tych na dwóch kołach. Związany z MOTOSP.PL od 2011 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,359 sek