Home / Slider / Testy WSBK, Barcelona (dzień 2): Zamiana na czele. Rea i Redding wyraźnie przed resztą

Testy WSBK, Barcelona (dzień 2): Zamiana na czele. Rea i Redding wyraźnie przed resztą

Zakończyły się dwudniowe testy World Superbike w Barcelonie. Wysoka temperatura i niska przyczepność sprawiały zawodnikom trochę problemów, bowiem zanotowano kilka upadków i czerwonych flag. Początkowo nie było również poprawiania czasów z pierwszego dnia, gdy przypomnijmy, najszybszy był Scott Redding na Ducati.

Jonathan Rea ostatecznie poprawił wcześniejszy czas, plasując się na czele tabeli wyników. Scott Redding błyszczał rano, ale później dał się wyprzedzić i zajął drugą pozycję na koniec testów. Zawodnik Ducati miał jednak dwukrotnie problemy z motocyklem. Nad podwoziem pracował dziewiąty dziś drugi z zawodników Ducati, Chaz Davies.

Dobry dzień miało BMW, bowiem trzeci był Tom Sykes, tracąc nieco ponad pół sekundy do Rea. Wywrotkę rano na kwalifikacyjnej oponie zaliczył Eugene Laverty, ostatecznie zajmując szóste miejsce. Toprak Razgatlioglu rano miał najlepszy czas, ale potem przewrócił się. Yamaha miała też kłopoty techniczne w obu maszynach. Razgatlioglu był piąty, a Michael van der Mark siódmy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alex Lowes liderujący w klasyfikacji WSBK po Australii uzyskał piąty czas. Ósmy był Loris Baz, najlepszy w Hiszpanii zawodnik z grona zespołów prywatnych. Honda wyjechała na tor dopiero po południu i jej zawodnicy zajęli odległe pozycje. Leon Haslam był 12, a Alvaro Bautista 15.

Wyniki po 2. dniu (TOP6):
1.) Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1’40.450
2.) Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) +0.156
3.) Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team) +0.506
4.) Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) +0.687
5.) Toprak Razgatlioglu (PATA YAMAHA WorldSBK Official Team) +0.768
6.) Eugene Laverty (BMW Motorrad WorldSBK Team) +1.044

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,444 sek