Home / Slider / Tom Sykes zostaje w BMW! Laverty na lodzie po roku

Tom Sykes zostaje w BMW! Laverty na lodzie po roku

BMW wybrało jednego zawodnika z dwóch tegorocznych reprezentantów tej marki w World Superbike. Obok Michaela van der Marka, który przechodzi do BMW z Yamahy, w 2021 roku będzie startował Tom Sykes.

“Mr Superpole”, jak nazywany jets rekordzista w liczbie zdobytych w ten sposób pierwszych pól startowych, wygrał batalię o fotel wyścigowy z Eugenem Lavertym. Ale nie jest to wielkim zaskoczeniem. Sykes ma 47 punktów, Laverty – 16.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla Sykesa będzie to trzeci sezon na BMW, które wróciło oficjalnie do WSBK w 2019 roku, ale póki co radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Mistrz świata z 2013 roku na razie w tym roku raz zdobył Superpole, a najlepsza pozycja na mecie to szóste miejsce.

Jest to na razie gorszy rok od 2019, gdy Sykes czterokrotnie stawał na podium. Eugene Laverty po zaledwie jednym sezonie na BMW – w którym radzi sobie słabo – musi poszukać innego pracodawcy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Dobry wybór, lepszy niż Laverty

    PS. Powinno być “jest” a nie “jets”

  2. Będzie ktoś pisał rozpiskę transmisji Wsbk w Aragonii?

  3. Od dawna Laverty nie ma szczęścia by trafić na zespół i motocykl, który pozwoliłby mu na powrót do czołówki. Nowych zawodników nie brakuje, więc może zabraknąć miejsca dla Eugene’a w stawce WSBK. Szkoda, pozostaje przypomnieć sobie jego wyścigi na fabrycznej Aprilii i przede wszystkim jego walkę o mistrzostwo Supersport z Kenanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,498 sek