Home / WSBK / Toni Elias i Ayrton Badovini bez pracy?

Toni Elias i Ayrton Badovini bez pracy?

PA1603077.0008

Wygląda na to, że nic nie wyjdzie z planowanego startu zespołu JR Racing, który w tegorocznym cyklu World Superbike miał wystawiać dwa motocykle BMW S1000RR, ze wsparciem fabrycznym, dla Toniego Eliasa i Ayrtona Badoviniego.

Huczne ogłoszenie startu zespołu nastąpiło w 2014 roku. W projekt miał być zaangażowany duet właścicieli Manfredi Lombardi – Yoselin Robinson, pochodzący z Dominikany. Tam też odbyła się prezentacja. Cały projekt miał bardzo solidne podstawy – w rolę dyrektora sportowego zaangażował się nawet dwukrotny mistrz WSBK Troy Corser.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od tego czasu jednak nie nastąpiły zupełnie żadne postępy. Nie pokazano motocykli, zespół opuścił wszystkie testy przedsezonowe oraz rundę na Phillip Island. Nie wygląda na to, by sytuacja nagle miała się zmienić.

“Nikt nie otrzymał choćby centa od właścicieli zespołu. Tylko ta dwójka jest winna tej sytuacji. Pracowaliśmy nad nowym projektem przez ponad rok i czujemy się bardzo rozczarowani i wściekli z powodu tej sytuacji. Nie tylko dlatego, że straciliśmy czas, ale ponieważ 18 osób pozostało bez pracy.” – powiedziała Gemma Voces-Pons, menedżer zespołu.

Fot. crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,442 sek