Home / Slider / Tor w Argentynie powstaje zgodnie z planem

Tor w Argentynie powstaje zgodnie z planem

Już mniej niż trzy miesiące pozostały do pierwszego wyścigu w Argentynie, w ramach World Superbike i Supersport. Runda na Circuito San Juan Villicum odbędzie się jako przedostatnia w sezonie, w dniach 12-14 października. Argentyna jest 26. krajem, który odwiedzą mistrzostwa WSBK.

Aby upewnić się, że prace na torze postępują zgodnie z harmonogramem, do Argentyny udali się przedstawiciele federacji FIM oraz Dorny, organizującej te mistrzostwa. Wśród gości był również Leandro Mercado, który jest jedynym zawodnikiem w WSBK, pochodzącym z Argentyny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Były mistrz Superstock 1000 miał okazję obejrzeć powstającą nitkę toru. Ocenił ją bardzo pozytywnie. „Projekt toru jest bardzo techniczny. Myślę, że to może zwiastować sporą rozrywkę. Tor jest szeroku, z wieloma miejscami do wyprzedzania i różnicami wysokości. Prosta startowa również robi wrażenie. Częściowo opada w dół, potem się wyprostowuje, a potem znów opada przed zakrętem #1.” – powiedział Argentyńczyk.

Tor składa się z 19 zakrętów – 11 lewych i 8 prawych. Łączna jego długość to 4,266km.

Źródło, fot.: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,185 sek