Home / Slider / Troy Bayliss sensacyjnie wraca do WSBK!

Troy Bayliss sensacyjnie wraca do WSBK!

Podczas pierwszej rundy sezonu WSBK na Phillip Island dojdzie do niespodziewanego powrotu na tor – kontuzjowanego Davide Giugliano zastąpi w składzie zespołu Ducati nie kto inny jak Troy Bayliss! Australijczyk nie ścigał się od 2008 roku, kiedy to zakończył karierę zawodniczą.

Bayliss wycofał się ze ścigania po zdobyciu trzeciego tytułu mistrzowskiego w WSBK. Pozostawał jednak częścią zespołu Ducati i brał udział w wielu testach motocykli, w tym również obecnego Panigale. Na torze Phillip Island wygrywał aż sześć razy.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Giugliano nie może jechać w Australii, bowiem doznał kontuzji kręgosłupa na ostatnich testach. Powróci jednak na kolejne wyścigi, za miesiąc. Początkowo Ducati chciało wystawiać tylko jeden motocykl, dla Chaza Daviesa, jednak odpowiedziało pozytywnie na prośbę Troy’a Baylissa, który sam chciał wystartować na Phillip Island.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Troy Bayliss znów na torze w WSBK – w tej sytuacji nie tylko jak zwykle wstanę w nocy na wyścig ale obejrzę wszystkie treningi na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,400 sek