Home / WSBK / Trudny weekend w Misano dla Voltcom Crescent Suzuki

Trudny weekend w Misano dla Voltcom Crescent Suzuki

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Trudny weekend na Misano World Circuit imienia Marco Simoncelliego skończył się dla Alexa Lowes zdobyciem jedynie czterech punktów za dwunaste miejsce w pierwszym wyścigu. Po trudnym starcie Brytyjczyk stracił swoją siódmą pozycję z kwalifikacji i musiał walczyć w drugiej dziesiątce.

Ostatecznie zawodnik wspierany przez polską firmę GRANDys duo minął metę na dwunastym miejscu. W drugim starciu Lowes stracił sprzęgło już na początku wyścigu i musiał się wycofać. Przed kolejną rundą w USA Alex jest jedenasty w klasyfikacji generalnej.

Randy de Puniet był w drugim niedzielnym wyścigu siedemnasty. W pierwszym starciu musiał wycofać się z rywalizacji po awarii hamulców. W niedzielnych zawodach zwycięstwami podzieli się zawodnicy Kawasaki, Tom Sykes i lider klasyfikacji generalnej Jonathan Rea.

Zawodnicy i teamy mistrzostw Świata Superbike mają teraz miesięczną przerwę. Dziewiętnastego lipca odbędą się zawody na legendarnym torze Laguna Seca w Kalifornii.

Alex Lowes:

Misano nie było łatwe dla naszego zespołu już w zeszłym sezonie i niestety teraz było tak samo. Suzuki jest doskonałe w prowadzeniu, ale na tym torze nie mogliśmy nawiązać walki na sto procent z innymi zespołami. Przed drugim wyścigiem wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach by powalczyć o czołową dziesiątkę, niestety zawiodło nas sprzęgło. Myślę, że na Laguna Seca będzie dużo lepiej.

Randy De Puniet:

To była bardzo trudna niedziela. W pierwszym wyścigu miałem problemy z przednimi hamulcami. Zjechałem do garażu na wymianę tarczy, ale to nic nie zmieniło. W drugim starciu zmieniliśmy cały układ, ale poprawa była odczuwalna tylko na początku. Jestem rozczarowany, ponieważ po ostatnich testach wydawało się, że zrobiliśmy postęp. Teraz musimy skoncentrować się na USA.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki:

Misano – eni FIM World Superbike Championship – wyścig 1:

 1. Tom Sykes (Kawasaki) 33’30.813
 2. Jonathan Rea (Kawasaki)+3.613
 3. Chaz Davies (Ducati) +4.178
 4. Davide Giugliano (Ducati) +5.944
 5. Leon Haslam (Aprilia) +12.155
 6. ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) +26.625

DNF RANDY DE PUNIET (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI)

Misano – eni FIM World Superbike Championship – wyścig 2:

 1. Rea 33’31.716
 2. Giugliano +1.290
 3. Haslam +2.436
 4. Davies +2.514
 5. Sykes +5.694
 6. RANDY DE PUNIET (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) + 55.983

DNF ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI)

 

Klasyfikacja generalna mistrzostw Świata Superbike:

 1. Rea 375 punktów
 2. Sykes 242
 3. Haslam 226
 4. Davies 213
 5. Torres 140
 6. ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) 84
 7. RANDY DE PUNIET (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) 22
Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

 1. Kiedy oni mieli nietrudny weekend w tym roku? W Australii może? Jak Suzuki nie wejdzie z tym na 100% ( w tym przypadku na jakikolwiek procent ) to lipa, gdyby nie Lowes projekt nie mialbym prawa istnieć, Randy kompromitacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,411 sek