Home / Slider / Ukraiński debiut w World Superbike. Michalczyk zastąpi van der Marka

Ukraiński debiut w World Superbike. Michalczyk zastąpi van der Marka

Ilja Michalczyk zastąpi w barwach fabrycznego zespołu BMW w pierwszej rundzie sezonu WSBK kontuzjowanego Michaela van der Marka. Ukrainiec miał już możliwość testowania z całą stawką mistrzostw świata. Przypomnijmy – van der Mark doznał urazu podczas jazdy na rowerze górskim i nie wrócił do zdrowia na otwarcie sezonu w Hiszpanii.

Tym samym Ukraina stanie się 47. krajem, reprezentowanym od momentu powołania mistrzostw świata World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Michalczyk jest w tym roku fabrycznym zawodnikiem BMW w stawce długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC. Brał udział w testach w Barcelonie, w Jerez, i ostatnio w Motorland Aragon, na którym to torze rozpocznie się sezon. Uzyskał 12. czas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Miło zobaczyć zawodnika z Ukrainy, szczególnie gdy dzieją się rzeczy jakie się dzieją

  2. wiadomo o nim coś więcej? bo za wiele informacji o nim nie mogę znaleźć, a to dość zaskakujące, że jest szybszy od Baza i Laverty’ego, no i nie dużo wolniejszy od Reddinga, nie słyszałem nigdy dotąd o zawodnikach ukraińskich, a tu taki dobry wynik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
250 zapytań w 1,513 sek