Home / WSBK / Vallelunga rezerwowym torem w World Superbike

Vallelunga rezerwowym torem w World Superbike

Vallelunga

Włoski tor Autodromo Vallelunga został oficjalnie zapasowym torem World Superbike na lata 2015-2016. Do kalendarza wskoczy wtedy, gdy któraś z rund nie będzie mogła się odbyć.

Wcześniej wyścigi World Superbike odbywały się na nim w latach 2007 – 2008. Stojąca na czele cyklu Dorna zapewnia jednak, że na razie nie ma żadnego ryzyka wypadnięcia którejś z obecnych rund cyklu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Javier Alonso, dyrektor wykonawczy cyklu WSBK, powiedział: „W 2015 roku trzystorundowy kalendarz gwarantuje stabilność, której szukamy odkąd Dorna zarządza serią. Niestety wciąż mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, jak rok temu z rundą w Republice Południowej Afryki. Dlatego sięgamy po to rozwiązanie.”

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,343 sek