Home / Slider / Van der Mark: Musiałem spowolnić Lewisa

Van der Mark: Musiałem spowolnić Lewisa

Michael van der Mark rzucił trochę światła na ostatnie dwa dni, spędzone na torze razem z Lewisem Hamiltonem. Mistrz świata Formuły 1 jeździł na motocyklu Yamahy z World Superbike. Jak się okazuje, Brytyjczyk dość często gości na torze wyścigowym na jednośladzie, a zadaniem Holendra i partnerującego mu Alexa Lowesa było nauczenie Hamiltona kilku sztuczek, by lepiej wykorzystać szybkość motocykla.

“Lewis miał już na koncie wcześniej dwa dni spędzone na tym motocyklu na torze i ludzie z jego ekipy nieco obawiali się z powodu jego szybkości. Był bardzo szybki, ale nie miał stylu jazdy. Mocno się wychylał, więc inicjatywa przyszła z jego zespołu, aby dostał kilka porad od profesjonalistów.” – mówił po tych dwóch dniach testowych Michael van der Mark.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Pierwszego dnia byliśmy z Lewisem sami na torze, a na drugi dzień dołączył do nas mój partner zespołowy Alex Lowes. Pierwszego dnia musiałem jedynie spróbować go spowolnić. Musiałem go powstrzymywać, w ogóle niczego się nie obawiał i próbował brać zakręty tak szybko, jak w swoim samochodzie. Drugiego dnia pracowaliśmy nad jego stylem jazdy.” – dodał.

“Nawet jeśli to było tylko dla frajdy, był bardzo zmotywowany do nauki. O wiele rzeczy się pytał. To była dla niego zabawa, ale to po prostu jego podejście. Chce zrobić to dobrze i nauczyć się tak wiele, jak to możliwe.” – ocenił Holender.

“W ogóle niczego się nie obawia. Nie ma też żadnych wątpliwości. Tak samo jest w samochodzie. To po prostu jego naturalny talent. Z pewnością potrafi jeździć motocyklem – nie wiem o ile szybszy mógłby być. Wiem, że mógłby, ale trudno powiedzieć, do czego byłby zdolny na motocyklu. Widać, że ma wyjątkowy talent, ale nie wiem, czy chciałby się tym zająć na poważnie.” – dodał.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,498 sek