Home / WSBK / Voltcom Crescent Suzuki gotowe na nocne zakończenie sezonu

Voltcom Crescent Suzuki gotowe na nocne zakończenie sezonu

Lowes, French WSBK 2015Już w ten weekend zespół Voltcom Crescent Suzuki wspierany przez polską firmę GRANDys duo zakończy tegoroczne zmagania w eni FIM Superbike World Championship. Ostatnie zawody sezonu rozegrane zostaną w Katarze przy sztucznym oświetleniu.

Obaj zawodnicy Suzuki, Randy de Puniet i Alex Lowes mają doświadczenie w jeździe przy sztucznym oświetleniu i dobrze znają mierzący 5380 metrów tor. Lowes poznał położony na pustyni obiekt w zeszłym roku, de Puniet ścigał się tam podczas swojej kariery w MotoGP.

Ponieważ w Katarze panują upały przekraczające czterdzieści stopni kilka lat temu wyposażono tor Losai w sztuczne oświetlenie i zarówno wyścigi eni FIM Superbike World Championship jak i MotoGP odbywają się po zmroku. Tor składa się z szesnastu zakrętów i bardzo długiej prostej startowej, na końcu której motocykle osiągają prędkość ponad trzystu dwudziestu kilometrów na godzinę.

Pierwsze treningi odbędą się w piątek o 18:30 czasu polskiego. Superpole o 19:45 w sobotę, a wyścigi w niedzielę o 18:00 i 21:00.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alex Lowes:

Zawody w Katarze to zawsze wielkie emocje, to jedyny nocny wyścig w sezonie. Chciałbym zakończyć ten sezon dobrym wynikiem dla Suzuki i całego teamu który tak ciężko pracował cały rok. Lubię układ tego toru, szczególnie środkową część.  

Randy de Puniet:

Bardzo lubię tor Losai. Ścigałem się tam wiele razy, a walka w nocy to specjalne przeżycie.  Szczególnie lubię ostatnią szybką sekcję. Liczę na dobry weekend i zakończenie sezonu w dobrym stylu.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,522 sek