Home / WSBK / Voltcom Crescent Suzuki gotowe na Sepang

Voltcom Crescent Suzuki gotowe na Sepang

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Prosto po wyścigu 8h Suzuka, w którym Alex Lowes reprezentował barwy Yoshimura Suzuki i zajął piąte miejsce, zawodnik wspierany przez GRANDys duo stawił się w Malezji by razem z Randy de Puniet walczyć o kolejne punkty w dziesiątej rundzie mistrzostw Świata Superbike.

Po dobrym wyniku na Laguna Seca i świetnym rezultacie w Japonii Alex Lowes liczy na kolejny świetny weekend. Brytyjczyk rok temu nie miał łatwego debiutu na torze Sepang, ale tym razem liczy, że szybko znajdzie dobre ustawienia motocykla i w wyścigu powalczy o wysokie lokaty.

Randy de Puniet planuje kontynuować progres w rozwoju swojego Suzuki z nową elektroniką. Francuz zna doskonale tor Sepang ze swojej kariery w MotoGP. Finiszował tam na czwartym miejscu w MotoGP i 250ccm. Randy testował też  na tym torze w lutym motocykl fabrycznego zespołu Suzuki na oponach Michelin na sezon 2016.

Położony około 60km od Kuala Lumpur, stolicy Malezji tor został zbudowany w 1999 roku i liczy 5543 metry. Zaprojektowany przez słynnego Hermana Tilke obiekt został wybudowany w rekordowym czasie czternastu miesięcy. Składa się z piętnastu zakrętów o różnej i ciekawej charakterystyce.

Pierwszy wolny trening odbędzie się w piątek o godzinie 10 lokalnego czasu (4 czasu polskiego). Kwalifikacje w sobotę o 15 (9 polskiego czasu), a wyścigi w niedzielę o 13:30 i 15 (7:30 i 10:30 polskiego czasu).

Kliknij, aby pominąć reklamy
Alex Lowes:
Ostatni czas jest dla mnie bardzo pracowity. Laguna, Suzuka i teraz Sepang. Tor w Malezji nie należy do moich ulubionych, a w zeszłym roku skończyłem tam wyścig już na drugim zakręcie. Muszę od nowa skupić się nad nauką trasy i jak najszybciej znaleźć odpowiednie ustawienia motocykla. Liczę, że znów powalczymy o czołową szóstkę i w dobrym humorze rozpoczniemy wakacyjną przerwę.

Randy de Puniet:
Lubię Malezję, ścigałem się tam chyba piętnaście razy, miałem dobre wyniki. Testowałem też na tym torze tej zimy, dlatego liczę, że znów zrobimy krok do przodu w ustawieniach naszego Suzuki. Nowym doświadczeniem będzie dla mnie podwójny wyścig w takich warunkach. W Malezji jest ekstremalnie gorąco, dlatego forma fizyczna jest bardzo ważna.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,315 sek