Home / WSBK / Voltcom Crescent Suzuki przed kolejnym wyzwaniem

Voltcom Crescent Suzuki przed kolejnym wyzwaniem

Alex Lowes and De Puniet, Race1, Portuguese WSBK 2015

Alex Lowes and De Puniet, Race1, Portuguese WSBK 2015

Zespół Voltcom Crescent Suzuki wspierany przez polską firmę GRANDys duo wystąpi w najbliższy weekend w ósmej rundzie eni FIM Superbike World Championship na włoskim torze Misano imienia Marco Simoncelliego. Będą to ostatnie zawody w Europie przed startami w USA i Malezji.

Po udanych testach w Portimao Alex Lowes i Randy de Puniet z nadzieją jadą na tor w Rimini. W swoim debiucie w eni FIM Superbike World Championship na tym obiekcie w zeszłym roku Alex był ósmy. Randy poznał włoski tor podczas swojej kariery w Grand Prix, ale na Suzuki GSX-R 1000 pojedzie na nim pierwszy raz.

Tor w Misano imienia Marco Simoncelliego jest zlokalizowany 25 kilometrów od San Marino i zaledwie 3 od wybrzeża Adriatyku. Zaprojektowany w 1969 roku obiekt był wielokrotnie modernizowany. Liczy 4226 metrów i składa się z dziesięciu prawych i sześciu lewych zakrętów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścigowy weekend zacznie się w piątek o 11:45 pierwszym wolnym treningiem. W sobotę kwalifikacje, a w niedzielę wyścigi na dystansie 21 okrążeń o 10:30 i 13:10.

Alex Lowes:

Lubię tor w Misano, chociaż zeszłoroczny weekend był jednym z najtrudniejszych. Podoba mi się układ zakrętów i atmosfera na tym torze. Mam nadzieję, że znów zrobimy postępy i osiągniemy dobre wyniki.

Randy de Puniet:

Misano jest ciekawym torem, z szybkimi i wolnymi zakrętami na którym zawsze się dobrze czułem. Mam nadzieję, że po postępach z testów w Portimao osiągniemy dobre wyniki w ten weekend. 

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,277 sek