Home / WSBK / Voltcom Crescent Suzuki startuje w Misano

Voltcom Crescent Suzuki startuje w Misano

Lowes Misano

Dziś na włoskim torze imienia Marco Simoncelliego w Misano rozpoczęła się siódma runda tegorocznych mistrzostw eni FIM Superbike Championship.

Eugene Laverty wraca do Włoch z dobrymi wspomnieniami, ponieważ w przeszłości stawał nad Adriatykiem na podium klasy Supersport, wygrywając w 2010 roku. W ten weekend Irlandczyk liczy na podtrzymanie passy z Sepang i wywalczenie na swoim Suzuki GSX-R 1000 kolejnego podium dla zespołu wspieranego przez GRANDys duo.

Popularny włoski tor nie jest też obcy dla Alexa Lowesa, który startował tu w latach 2008 i 2009 w klasach Superstock 600 i Superstock 1000. Zdobywca dwóch podium w tym sezonie liczy, że poprzednie doświadczenia pozwolą mu na szybkie ustawienie motocykla i walkę w czołówce.

Obiekt położony pod Misano nad wybrzeżem Adriatyku powstał w 1969 roku, a przez ostatnie lata przeszedł gruntowną renowację ze zmianą kierunku jazdy włącznie. Dziś tor ma 4226 metrów długości i 13 zakrętów.

Wyścigowy weekend rozpoczął się tradycyjnie dziś, w piątek wolnymi treningami. Na sobotę zaplanowane są kwalifikacje, a wyścigi tradycyjnie w niedzielę o 10:30 oraz 13:10.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Eugene Laverty:

„Nasze ukończenie wyścigu na podium w Sepang dodało nam tak bardzo potrzebnego impulsu po poprzednich ciężkich rundach. Zaczynamy naprawdę rozumieć czego potrzebuję od motocykla, dlatego uważam, że możemy być mocniejsi w kilku następnych rundach. Moim celem jest ukończenie wyścigu na podium w Misano i kontynuowanie pracy aby powrócić do czołówki. Celuje  jeszcze przed przerwą wakacyjną wygrać wyścig, aby zabrać Voltcom Crescent Suzuki tam gdzie nasze miejsce.”

Alex Lowes:

„Naprawdę nie mogę się doczekać aby ponownie wsiąść na moje Suzuki GSX-R, mamy duży potencjał, którego ostatnio nie mogliśmy w pełni pokazać. Kolejne trzy rundy przed przerwą wakacyjną są bardzo ważne dla mnie i zrobię wszystko co w mojej mocy aby ponownie znaleźć się na podium!”

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,190 sek