Home / WSBK / W piątkowych kwalifikacjach najszybszy De Angeles

W piątkowych kwalifikacjach najszybszy De Angeles

Lider klasyfikacji generalnej w klasie 250cc Dani Pedrosa wrócił, aby walczyć o mistrzostwo pomimo kontuzjowanego ramienia (trzy wypadki w Montegi). Podczas piątkowej kwalifikacji do Grand Prix Malezji hiszpański jeździec zdobył siódme miejsce, podczasLider klasyfikacji generalnej w klasie 250cc Dani Pedrosa wrócił, aby walczyć o mistrzostwo pomimo kontuzjowanego ramienia (trzy wypadki w Montegi). Podczas piątkowej kwalifikacji do Grand Prix Malezji hiszpański jeździec zdobył siódme miejsce, podczas gdy Alex de Angelis zdobył prowizoryczne pole position.

Podczas gdy deszczowe chmury wisiały nad dzisiejszym niebem w Sepang, jutrzejsze kwalifikacje mogą odbyć się w zupełnie innych warunkach.
De Angelis na swojej Aprili zanim uzyskał najlepszy czas wymieniał się prowadzeniem z rodakiem Andrea Doviziozo na Hondzie (0.754 sekundy różnicy).
Pedrosa wydawał się jeździć spokojnie i czekał na ostatnie minuty sesji, aby dodać gazu.
Australijczyk, Casey Stoner prowadził stawce w sesji treningowej a w kwalifikacjach skończył na trzeciej pozycji. Zwycięzca wyścigu w Montegi Hiroshi Aoyama (Japonia- Honda) wywalczył piąte miejsce zaraz przed Francuzem Randy de Puniet.
Pedrosa, który w klasyfikacji generalnej ma 63 punktową przewagę nad Stonerem, w następnym sezonie prawdopodobnie przejdzie do klasy MotoGP, ale informacja ta nie została jeszcze potwierdzona.
Jorge Lorenzo (Hiszpania – Yamaha) nie wystartuje w wyścigu w Sepang. Został on zdyskwalifikowany za nieodpowiedzialną jazdę i spowodowanie w Montegi wypadku z Alexem de Angelis (San Marino – Aprilia) na ostatnim okrążeniu.