Home / Slider / World Superbike wraca na Estoril!

World Superbike wraca na Estoril!

Po raz pierwszy od 1993 roku seria World Superbike będzie się ścigała na torze Estoril w Portugalii. Została ona dołożona po tym, jak skasowano kolejne w tym roku wyścigi – na torach w Misano i San Juan.

Włoska i argentyńska runda WSBK nie odbędzie się zatem w tym sezonie, a więc sezon 2020 zawierał będzie jedynie osiem rund. Przy trzech wyścigach na weekend daje to jednak całkiem niezłą liczbę 24 wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Misano w ramach pocieszenia, dostało trzyletnie przedłużenie umowy na organizację wyścigów WSBK. Co do Estoril, to już druga w tym roku portugalska runda tego cyklu mistrzostw świata. Pierwsza odbyła się na torze w Portimao.

Estoril w latach 2000 – 2012 było areną grand prix – GP Portugalii. Wyścigi World Superbike odbędą się na tym torze w dniach 15-18 października 2020 roku, i będzie to nowe zakończenie sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,368 sek