Home / WSBK / WSBK: Czas na Nurburgring

WSBK: Czas na Nurburgring

Nurburgring, to kolejna stacja pociągu o nazwie World Superbike Championship, która zatrzyma się tu po raz siódmy w swej 25-cio letniej historii. Legendarny status tego obiektu, jest wynikiem długiej historii oraz osławionego Nordschleife, który ze swoim 20 kilometrowej długości obwodem, od dziesięcioleci znany był jako „Zielone Piekło”.

Obiekt położony w regionie Eifel i jest najstarszym, stałym torem wyścigowym w Niemczech. Został otwarty w 1927 roku i od tego czasu regularnie stanowił tło historii sportów motorowych. Wyścigi odbywały się na Nordschleife aż do 1970 roku. Dziś, wciąż odbywają się tu długodystansowe wyścigi samochodowe, w tym słynny 24-godzinny.

Kiedy Nordschleife stał się zbyt niebezpieczny dla większości serii wyścigowych, w 1984 roku otwarty został Nurburgring Grand Prix Circuit i po przeprowadzeniu kilku modyfikacji, ma on obecnie 5137 metrów długości. Natomiast FIM World Superbike Championship zadebiutował na torze położonym w górach Eifel w 1998 r.

Jest on położony w pagórkowatym krajobrazie gór Eifel, co stwarza z niego prawdziwy „rollercoaster”. Oferuje on fascynujące kombinacje zakrętów, szeroki wybór różnych rodzajów łuków, szybkich sekcji i stref, które wymagają silnego hamowania. Innym z niebezpieczeństw Nurburgringu jest nieprzewidywalna pogoda. Na początku września, seria World Superbike Championship może być przyjęta prawdziwie letnią pogodą, ale równie dobrze może być przywitana zimnem i deszczem. Pogoda jest w stanie zmienić się w mgnieniu oka – co można było zaobserwować w poprzednim roku: najpierw było słonecznie, aby zaledwie na kilka minut przed rozpoczęciem wyścigu zaczęło bardzo mocno padać, co uniemożliwiło dokończenie wyścigu w normalnych warunkach .

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w pierwszym wyścigu triumfował Carlos Checa, przed Marco Melandrim oraz Noriyuki Hagą. Drugi wyścig, który został skrócony ze względu na ogromną ulewę do 13 okrążeń, wygrał Tom Sykes, druga pozycja przypadła Sylvainowi Guintoli a trzecia Jakubowi Smrz.

O tym jak potoczą się losy tegorocznej, dwunastej rundy tego sezonu, będziemy mogli się przekonać już podczas nadchodzącego weekendu od 7 do 9 września. Już teraz serdecznie zapraszamy na relację.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,412 sek