Home / Slider / WSBK, Imola (2 Wyścig): Czerwona flaga, potężne Kawasaki oraz powtórny tryumf Daviesa i Ducati!

Czegoś takiego nie zobaczy się nawet w MotoGP! Przerwany wyścig już po pierwszym okrążeniu z powodu awarii silnika i wycieku oleju w jednym z motocykli, wywrotki, jazda na złamanie karku i widowiskowe manewry wyprzedzania. Jak zwykle zwykle na pięknej Imoli niezawodny był Chaz Davies, który nawet mimo startu z odległej pozycji wygrał przed drugim Jonathanem Rea przekraczając linię mety z prawie czterosekundowym zapasem. Podium uzupełnił Tom Sykes. Najwyższe uznanie należy się Javierowi Foresowi, który nie dał się pokonać drugiemu z fabrycznych jeźdźców Ducati, a sam na maszynie prywatnego zespołu Barni Racing dzielnie odpierał ataki Marco Melandriego.

Z powodu nowego regulaminu zmianie uległy pozycje startowe. Tom Sykes, który wczorajszy wyścig zakończył na czwartej pozycji startował dziś z pole position. Zwycięzca wczorajszego wyścigu Chaz Davies rozpoczynał wyścig z dziewiątej pozycji. Warto mieć na uwadze fakt, że dziś mogliśmy zobaczyć w wyścigu Jordiego Torresa. Hiszpan zwalczył infekcję wirusową żołądka, która wykluczyła go z wczorajszych zmagań.

Pierwszy start przebiegł bez żadnych problemów. Tom Sykes wystartował bezbłędnie. za nim szybko pojawił się Marco Melandri i Leon Camier. Niestety już po jednym okrążeniu doszło do awarii silnika w motocyklu Ayrtona Badoviniego z zespołu Grillini Kawasaki. Wyciek oleju sprawił, że zmagania zostały przerwane na czterdzieści minut, a dystans wyścigu skrócony do 18 okrążeń.

Tom Sykes nie wygrał wyścigu od zeszłorocznej rundy na torze Laguna Seca. Fabryczny zawodnik Kawasaki przez sześć okrążeń utrzymywał się na prowadzeniu. Wtem jednak został on wyprzedzony przez kosmicznego Chaza Daviesa, a kilka okrążeń później pokonał go utytułowany kolega z zespołu Jonathan Rea.

Pierwsza trójka wyścigu od tej pory nie uległa już zmianie. Zmieniła się za to klasyfikacja generalna MŚ. Rea jak zwykle zajmuje pierwszą pozycję z 235 punktami na koncie. Dzięki drugiemu w ten weekend zwycięstwu i 25 punktom na koncie Davies wyprzedził Sykesa w generalce o 1 punkt. (161 pkt dla Daviesa, 160 pkt dla Sykesa.)

Najlepszym dziś zawodnikiem Yamahy był Alex Lowes, który przekroczył linię mety na szóstej pozycji. Za nim przyjechał największy pechowiec wczorajszego dnia Eugene Laverty. Mimo, że Eugene Laverty przyzwyczaił nas w przeszłości do finiszowania na wysokich pozycjach to te siódme miejsce jest jego najlepszym wynikiem w sezonie.

Wielki szacunek dla Jordiego Torresa. Osłabiony chorobą wirusową Hiszpan wystartował w drugim wyścigu i zawodnik Althea na swoim BMW zajął ósme miejsce. Imponujące, zwłaszcza że nie wziął udziału w kwalifikacjach i startował z ostatniego, 21 miejsca!

Tegorocznej rundy na Imoli na pewno nie będzie miło wspominał zespół Red Bull Honda. Nicky Hayden dzielnie bronił się na ósmej pozycji, lecz mimo starań zakończył zmagania jako dwunasty. Stefan Bradl miał kiepski start i zameldował się na mecie na czternastym miejscu. Ostatni punkt należał dziś do Szwajcara Randy’ego Krummenachera.

Dla mnie największym pechowcem dzisiejszego dnia jest Leon Camier. Zawodnik MV Agusty po wznowieniu wyścigu jechał na świetnej drugiej pozycji dając z siebie absolutne 100%. Niestety po trzech okrążeniach upadł, a jego los podzielił Alex De Angelis z Pedercini Kawasaki.

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.