Home / Slider / WSBK, Losail: To już 15. zwycięstw Rea! Walka o wicemistrzostwo nierozstrzygnięta

Jonathan Rea nie miał sobie równych w pierwszym wyścigu WSBK na torze Losail w Katarze. Północnoirlandczyk wygrał już 15. wyścig w tym roku, deklasując całą stawkę tej serii. Drugie miejsce zajął Chaz Davies, a trzeci był Marco Melandri. Zaledwie szósty był Tom Sykes. Zawodnik Kawasaki i Davies w sobotę powalczą o wicemistrzostwo świata.

Klęskę poniosła Yamaha – obaj zawodnicy nie ukończyli wyścigu, a nadzieje na dobry wynik były ogromne, zwłaszcza u Alexa Lowesa, który startował z pierwszego rzędu. Do mety nie dojechali również Xavi Fores czy Davide Giugliano. Drugi, ostatni wyścig sezonu w sobotę o 19:00.

Wyniki 1. wyścigu WSBK na torze Losail w Katarze:
1. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10RR 17 okr.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.