Home / WSBK / WSBK wraca na tor w Misano?

WSBK wraca na tor w Misano?

Już niebawem zostanie ogłoszony prowizoryczny kalendarz startów World Superbike Championship na sezon 2014. Wśród obiektów, które ugoszczą zawodników i ich zespoły, najprawdopodobniej ponownie pojawi się tor imienia Marco Simoncellego w Misano.

Taką informację można było usłyszeć podczas odbywających się niedawno targów EICMA Motorcycling Show w Mediolanie, a ogłosili ją właściciele obiektu,. Termin rozegrania zawodów zaplanowano na 22 czerwca. Jak do tej pory, znana jest jedynie data rundy otwierającej sezon – tradycyjnie już – na torze Phillip Island w Australii, która odbędzie się 22 lutego.

Przypomnijmy, że na torze Misano World Circuit, kierowcy WSBK ścigali się od 1991 roku (za wyjątkiem roku 1992) aż do ubiegłego sezonu. Teraz jednak, po roku przerwy ma on ponownie powrócić do kalendarza.

Wielce prawdopodobne jest również, że drugą (i ostatnią) włoską rundą będzie Imola. Ze względu na ograniczenie zawodów rozgrywanych we Włoszech z trzech do dwóch, najprawdopodobniej zabraknie miejsca dla Monzy.

Natomiast nowymi obiektami, które prawdopodobnie pojawią się w World Superbike Championship mogą być tory w Sepang, czy też austryjacki Red Bull Ring. Być może dojdzie również do powrotu na tor w Katarze. Jednak są to jedynie pogłoski, a czy staną się faktem poinformujemy po ogłoszeniu prowizorycznego kalendarza na sezon 2014.

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. Czy jest szansa na wyścig nocny w Superbike? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,410 sek