Home / WSBK / Wypowiedzi czołowych kierowców po Superpole

Wypowiedzi czołowych kierowców po Superpole

Za zawodnikami serii World Superbike Championship już pierwsza w tym sezonie walka o Superpole. Górą z tej potyczki wyszedł Carlos Checa, który uzyskał lepszy czas od Eugena Laverty i Michela Fabrizio, którzy uzupełnią pierwszy rząd na polach startowych. Poniżej, możecie Państwo przeczytać, co powiedziała czołowa piątka zawodników po sobotnich zmaganiach.

1. Carlos Checa: Zwycięstwo w Superpole było dla mnie wielką niespodzianką. Dziś rano, czułem bólu w ramieniu i stopie i nie sądziłem, że będę konkurencyjny w kwalifikacjach i sesji Superpole. Mechanicy wykonali świetną robotę i ustawili motocykl tak, by łatwiej mi się jeździło. Popołudniu, podczas Superpole czułem się już naprawdę całkiem nieźle – lepiej niż mógłbym pomyśleć! W Superpole, nie czułem bólu i mogłem bez problemu atakować.”

Lubię ten tor i mam z nim wiele doświadczeń, więc byłem w stanie mocno naciskać, ale naprawdę nie sądziłem, że będę w stanie jechać tak szybko i czas okrążenia był dla mnie niespodzianką.”

Lubię wyzwanie tego projektu. Tworzymy go wraz z zespołem i to jest dla nas wszystkich ekscytujące. Dziś było dobrze, ale musimy zobaczyć, jak motocykl będzie sprawdzał się w wyścigu, a także jak będą się sprawować opony po wielu okrążeniach. Podczas tych kilku ostatnich dni byłem jak w niebie i piekle. Opuściłem kilka dni testów, bo byłem chory, wczoraj miałem duży wypadek, a dziś wygraliśmy Superpole!”

2. Eugene Lavert: „Kiedy zużyłem moje ostatnie opony kwalifikacyjne w Superpole 3 byłem w drugim rzędzie, ale naprawdę chciałem być w pierwszej trójce – jak to było w ostatnim wyścigu ubiegłego roku. Swoje najszybsze okrążenie ustanowiłem na oponie wyścigowej i muszę powiedzieć, że wszystko poszło doskonale. Była nieco twarda w zakrętach, ale dobra na prostych odcinkach. Drugie miejsce jest bardzo dobre, zwłaszcza, że mamy dobre tempo wyścigowe. Start z pierwszego rzędu jest bardzo istotny. To upraszcza sprawę, a teraz nie mogę się już doczekać jutrzejszego wyścigu.”

3. Michel Fabrizio: „Nie jestem w pełni zadowolony z mojej pozycji w Superpole po tym, jak prowadziłem we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych. Miałem nadzieję, że będę w stanie zdobyć Superpole, ale zamiast tego popełniłem błąd w obszarze, gdzie byłem silniejszy – czyli na zakręcie przed metą. Jednak pozostaje satysfakcja z doskonałej pracy z moim zespołem, a trzecie miejsce oznacza pierwszy rząd. Spodziewam się dwóch długich i trudnych wyścigów. Myślę, że w połowie wyścigu musimy zacisnąć zęby, bo mamy dobre tempo, ale będę czekać i zobaczę co wydarzy się na dystansie 22 okrążeń w każdym z dwóch wyścigów i wiele będzie zależało od pogody. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, który spisał się dziś świetnie, a specjalne podziękowania kieruje do tych, którzy wierzyli we mnie, a przede wszystkim naszego GM Adriano Alessandrini.”

4.Tom Sykes: „Nowe zasady Superpole nie są dla nas korzystne, bo mogliśmy mieć miły początek w pierwszym rzędzie. Jesteśmy w drugim, ale oczywiście zrobiliśmy dobrą robotę, aby być blisko czołówki, po opuszczeniu dwóch dni testów, a później jazdą z kontuzją. W ubiegłym sezonie nauczyłem się, że kwalifikacje są kwalifikacjami, a wyścig to już osobna historia, więc jestem zadowolony z pozycji do jutrzejszych zawodów. To będą dwa długie wyścigi w upalnych warunkach z tego co słyszałem, więc zobaczymy. Musimy troszeczkę pomyśleć nad tym, w którym kierunku dokładnie pójdziemy, ale nie czuję abyśmy byli w złej sytuacji. Zobaczmy jak jutro pójdzie.”

5. Marco Melandri: „W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy męczyliśmy się na tym torze, teraz wiele poprawiliśmy. Teraz motocykl pracuje całkiem dobrze i mieliśmy dobrą sesję kwalifikacyjną. Dziś po południu warunki na torze były gorsze niż wczoraj i dziś rano, ale zespół wykonał świetną robotę z motocyklem w kwestii poprawy zużycia opon. W końcu jesteśmy zadowoleni i wydobyliśmy wszystko co najlepsze z naszego motocykla . Jutrzejsze zawody nie będą łatwe dla nas wszystkich z powodu wysokich temperatur i wiatru. Chociaż mam nadzieję, że wiatr nie będzie zbyt silny i nie będę miał nic przeciwko, jeśli będzie gorąco. Jestem przekonany, że będziemy równi na dystansie całego wyścigu.”

AUTOR: migal

komentarze 2

  1. Mam lekkie wrażenie,że sykes nie był przygotowany na wywiad.

  2. Paweł, sorry ale co Ty gadasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 1,369 sek