Home / WSBK / Wypowiedzi kierowców po wyścigu na Silverstone

Wypowiedzi kierowców po wyścigu na Silverstone

Weekend na torze Silverstone przeszedł już do historii. Na pewno, będzie on dobrze zapamiętany zarówno przez zawodników oraz ich ekipy jak i kibiców. Wszystko za sprawą pogody, a dokładniej pojawiających się co chwila opadów deszczu, które ze względu na właściwy dobór opon, sprawiły wiele problemów kierowcom walczącym o jak najlepszą pozycję w wyścigu. Oto co mieli oni do powiedzenia po tak trudnym dniu na tym brytyjskim torze.

Loris Baz (wyścig nr1 – 1; wyścig nr 2 – 2)

Zwycięstwo to coś wyjątkowego, szczególnie w Anglii, ponieważ ścigałem się tutaj w BSB w zeszłym roku przez jakiś czas. Chciałbym również podziękować Kawasaki, za wiarę we mnie. Nie zrobiliśmy żadnych błędów w pierwszym wyścigu. Myślę, że w suchych warunkach jesteśmy również bardzo szybcy i możemy walczyć o pierwszą piątkę lub siódemkę. Wybrałem oponę typu slick, ponieważ był to najlepszy wybór w pierwszym wyścigu. Panujące podczas jego trwania warunki były szalone i na początku brakowało mi trochę przyczepności, ale kiedy zobaczyłem, że zaczyna padać deszcz zacząłem naciskać nawet wtedy, kiedy było mokro ale pozostałem na motocyklu i jestem naprawdę szczęśliwy – jak to możecie sobie wyobrazić – z tego zwycięstwa. Chcę podziękować całemu zespołowi, a my również myśleliśmy o Joanie Lascorzu i jemu je dedykujemy.”

Co do drugiego wyścigu, to było to niesamowite, że znowu zakończyłem w pierwszej trójce. Na początku wyścigu nie było tak mokro, więc po prostu starałem się zachować opony, a potem ruszyłem za Kubą i Sylvainem, wyprzedziłem ich obu a potem upadłem. Myślę, że to była dobra decyzja dotycząca ustalenia wyników z ósmego okrążenia. Jestem naprawdę szczęśliwy i ponownie dziękuję całej mojej załodze i Kawasaki.”

Sylvain Guintoli (wyścig nr 1 -16; wyścig nr 2 – 1)

Co za dzień, co za kilka ostatnich tygodni! To była droga w górę i w dół po rundzie w Brnie, ale szybko się odbiłem wraz z zespołem PATA i Ducati. Dokonałem złego wyboru opon w pierwszym wyścigu, ale pojechałem od zera do bohatera! To moja pierwsza wygrana z PATA i mam nadzieję, że nadejdą kolejne!”

Michel Fabrizio (wyścig nr 1- 2; wyścig nr 2 – 13)

Dzisiejszy dzień był bardzo dobry, a to wielka nagroda po kilku trudnych czasach. Ogromne podziękowania dla zespołu, który tak dobrze zawsze pracował. Osiągnięcie tego drugiego miejsca, moim zdaniem jest w pełni zasłużone, ponieważ naprawdę tego chciałem i walczyłem do samej mety by je zdobyć. W drugim wyścigu jechałem ostrożnie, ponieważ widziałem że warunki były trudne, a także wielu zawodników upadło. Niestety wyścig został zatrzymany.”

Ayrton Badovini (wyścig nr 1 – 3; wyścig nr 2 – DNF)

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tego dziewiczego podium w Superbike, szczególnie biorąc pod uwagę spektakularny ostatni zakręt! Jestem również szczęśliwy w imieniu zespołu, ponieważ, mimo że byliśmy bardzo szybcy w kilku rundach, zostawiliśmy z pustymi rękami. W drugim wyścigu panowały trudne warunki i byłem jednym z wielu zawodników, którzy rozbił się, ale takie są wyścigi. Chcę poświęcić podium Lorenzo, w związku z tym co się z nim wczoraj stało.”

Carlos Checa (wyścig nr 1 -5; wyścig nr 2 – 6)

Warunki dzisiaj – zwłaszcza w wyścigu nr 1, były niebezpieczne. Wyścigi w deszczu na gładkich oponach to oczywiście nie zabawa, choć prawdopodobnie przyczynia się do ekscytujących wyścigów dla kibiców. Zanim deszcz zaczął padać, jechałem całkiem dobrze, ale potem spadł deszcz, a niektóre sekcje toru stały się bardziej wilgotne niż inne. Straciłem trochę pewności siebie i trochę zwolniłem sądząc, że być może jeden lub dwaj zawodnicy wyprzedzą mnie, lecz było ich pięciu lub sześciu! W końcowej fazie, kiedy zobaczyłem, jak czołowa grupa naciska i jak trudno było po prostu pozostać w pozycji pionowej, postanowiłem pozostać na miejscu i podążać za nimi, zamiast naciskać i podejmować ryzyko. Piąte miejsce nie jest złe biorąc pod uwagę warunki.”

W drugim wyścigu straciłem trochę pozycji na początku, ale potem udało się w ciągu kolejnych okrążeń dojechać blisko Berger, który był na piątym miejscu. Widziałem trochę oleju na torze i pojechałem szeroko, aby tego uniknąć – podniosłem w tym momencie rękę aby pokazać kierownictwu wyścigu że warunki były coraz gorsze, ale potem upadłem. W każdym razie zrobiliśmy kilka punktów do klasyfikacji generalnej i teraz musimy skupić się na rosyjskiej rundzie.”

Marco Melandri (wyścig nr 1 -7; wyścig nr 2 – 8 )

 Ten dzień był naprawdę niesamowity. Te dwa wyścigi były zupełnie inne, ale obydwa równie trudne. To było bardzo ważne, aby je ukończyć. Wielu młodych zawodników, którzy nie są zaangażowani w walkę o mistrzostwo bardzo mocno naciskało, więc wyścigi nie były łatwe. Jestem jednak szczęśliwy, bo wyjeżdżamy stąd bez żadnych uszkodzeń i z dobrymi punktami. Teraz nie mogę się już doczekać do Moskwy, ponieważ tor jest nowy dla wszystkich. Mam tylko nadzieję, że pogoda będzie tam bardziej stabilna .”

Tom Sykes (wyścig nr 1 -8; wyścig nr 2 – 12)

„Ogólnie jestem bardzo poirytowany warunkami w drugim wyścigu. Na pewno były pewne zanieczyszczenia na torze, które były bardzo tłuste i widziałem to przez dwa okrążenia i chciałem aby została wywieszona czerwona flaga. Wiele osób upadło a czerwona flaga została wywieszona na okrążeniu na którym się rozbiłem. Teraz wiele osób zostało ujętych w wynikach z poprzedniego okrążenia. Mogło być dziś znacznie gorzej, ale jestem rozczarowany, że nie wyjeżdżamy z większą ilością punktów, które mogliśmy zdobyć. Nadal jesteśmy na trzecim miejscu w mistrzostwach, więc trzeba po prostu zapomnieć i iść dalej.”

Max Biaggi (wyścig nr 1 -DNF; wyścig nr 2 – 11)

W pierwszym wyścigu wjechałem na białą linię i straciłem kontrolę nad motocyklem, dopuszczalny błąd. Szkoda jednak, bo szóste miejsce, które byłem w stanie wywalczyć to dobra pozycja, biorąc pod uwagę warunki. Moim zdaniem zatrzymanie drugiego wyścigu było dobrą decyzją, widać było olej lub benzynę na niektórych zakrętach i to było zbyt niebezpieczne. Moje prowadzenie zmniejszyło się o połowę – to wynik z weekendu, więc teraz skupimy się na Moskwie, – gdzie zaczynamy od zera, na torze, który jest nowy dla wszystkich .”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,359 sek