Home / Slider / Wypowiedzi zawodników Aprilia Racing po wyścigach w Australii

Wypowiedzi zawodników Aprilia Racing po wyścigach w Australii

Sylvain Guintoli

Zawodnicy teamu Aprilia Racing udanie zakończyli pierwsze w tym sezonie wyścigi serii World Superbike na torze Phillip Island. Dwójka jeźdźców RSV4 podczas rundy w Australii zdobyła łącznie 69 punktów z maksymalnie 90 możliwych.

Marco Melandri (2. miejsce w I wyścigu i 8. miejsce w II)

„Pierwszy wyścig wypadł dobrze. Udał mi się start i mogłem podczas pierwszych okrążeń jechać gładko, żeby oszczędzać opony na końcówkę. Na nieszczęście po połowie przejechanego dystansu motocykl zaczął się ślizgać. Nie byłem w stanie utrzymać tempa, więc kiedy Eugene [Lawerty] wyszedł na prowadzenie wolałem trzymać się na drugim miejscu.

Podczas drugiego wyścigu starałem się utrzymać tą samą strategię. Wyprzedzając [Jonathana] Rea zahamowałem mocniej niż zwykle i uniosło się tylne koło, więc musiałem wyjechać poza tor. Jestem rozczarowany, ponieważ straciłem kilka ważnych punktów.

Jestem przekonany, że potrzebuje więcej jazd aby zrozumieć jak zachowuje się motocykl i wprowadzić kilka zmian ustawień, tak żeby dopasować go do mojego stylu jazdy. Warunki torowe również sprawiły nam kilka kłopotów, których nie miałem nigdy wcześniej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sylvain Guintoli (3. miejsce w I wyścigu i 1. miejsce w II)

„Podczas pierwszego wyścigu miałem za dużo wiary w siebie. Rozpocząłem chyba za mocno i na koniec straciłem przyczepność tylnego koła. Warunki panujące na torze były znacząco inne niż podczas kilku poprzednich dni ale ogólnie i tak poszło nam całkiem dobrze.

W drugim wyścigu starałem się oszczędzać tylną oponę i udało się. W końcu wróciłem na najwyższy stopień podium. Chciałem podziękować wszystkim, którzy mnie wspomagali podczas mojej rekonwalescencji. Teraz jestem mocno zmęczony, ale mamy miesiąc żeby wrócić do pełnej formy przed kolejną rundą.”

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,262 sek