Home / Slider / Yamaha nowym producentem dla Ten Kate! Wraca też Loris Baz

Yamaha nowym producentem dla Ten Kate! Wraca też Loris Baz

Zespół, który przez ostatnich 16 sezonów startował w World Superbike i World Supersport wraz z Hondą, zmienia producenta. Po tym, jak Honda zrezygnowała z holenderskiego zespołu na rzecz Althei, i przymusowym odpuszczeniu początku sezonu przez Ten Kate, teraz ekipa ta wraca, podpisując umowę z Yamahą. Zawodnikiem zespołu będzie Loris Baz, który nie znalazł miejsca w żadnej serii na 2019 rok.

Nowe plany ogłoszono na konferencji prasowej na torze Assen, gdzie już za nieco ponad tydzień rozpocznie się czwarta runda sezonu (wcześniej jeszcze wyścigi na Motorland Aragon, w najbliższy weekend). Ten Kate Yamaha jeszcze nie ogłosiło dokładnego terminu powrotu, a więc nie wiemy, czy na pewno wezmą udział w domowych wyścigach w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menedżer zespołu Kervin Bos powiedział: “Jestem dumny, że mogę się spotkać z tym zespołem, wielką nazwą w Holandii. Dołączyłem do padoku w 2008 roku, więc wiem ile znaczą, jechałem nawet w przeszłości dwa wyścigi z nimi. Jestem naprawdę szczęśliwy z połączenia z Yamahą, to marka bliska mojemu sercu. Z tą marką zaczynałem, wygrałem nawet tytuł mistrzowski w Superstock 600. Jestem szczęśliwy.”

Jak pisaliśmy, zawodnikiem będzie Loris Baz. Francuz, były mistrz Superstock 600, trzy sezony jeździł w MotoGP, po czym wrócił do World Superbike, gdzie spędził tylko jeden rok 2018 na motocyklu BMW.

Fot. worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Przez 16 lat bliska sercu byla honda a teraz yamaha ale pitolenie hehe

  2. Jak kocha to poczeka ;)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 1,117 sek