Home / WSBK / Yamaha pewna swego, Barros jedzie po naukę – Brands Hatch

Yamaha pewna swego, Barros jedzie po naukę – Brands Hatch

Już w najbliższy weekend odbędzie się ósma runda mistrzostw świata klasy Superbike. Zawody na torze Brands Hatch, przez wielu uważane za najlepszy weekend motocyklowy na wyspach, są główną imprezą całego kalendarza mistrzostw. Ponad sto tysięcy fanów dwóch kJuż w najbliższy weekend odbędzie się ósma runda mistrzostw świata klasy Superbike. Zawody na torze Brands Hatch, przez wielu uważane za najlepszy weekend motocyklowy na wyspach, są główną imprezą całego kalendarza mistrzostw. Ponad sto tysięcy fanów dwóch kółek za pewne zasiądzie na trybunach tego niezwykłego toru. Budowa w starym stylu, mieszanka szybkich i „ślepych” łuków, a także liczne wzniesienia dosadnie przetestują umiejętności poszczególnych zawodników.

Wielu kierowców nie kryje swego zadowolenia z faktu zbliżającej się rundy, także wielu twierdzi, że Brands Hatch to ich ulubiony tor. Jednym z nich jest Noriyuki Haga, który w zeszłym roku wygrywał tutaj na zmianę wyścigi wraz z Troyem Corserem. Japończyk, aktualnie drugi w klasyfikacji mistrzostw, będzie miał okazję zniwelować znaczną nadal różnicę punktową pomiędzy nim a Troyem Baylissem.

Bardzo lubię Brands Hatch, w zeszłym roku wraz z Troyem Coreserem mieliśmy dwa świetne wyścigi. Byłem rozczarowany po weekendzie w Brnie ponieważ myślałem, że będę w stanie wygrać. Byłem bardzo szybki w kwalifikacjach, jednakże miałem duże problemy z przyczepnością w obu wyścigach. To będą kolejne dwa ciężkie wyścigi, ale jestem pewien, że ponownie możemy wrócić i walczyć na czele stawki.”

Popularny Nitro nie nudził się od ostatniego wyścigu w Brnie, uczestniczył w ośmiogodzinnych zawodach na torze Suzuka. Wraz z Colinem Edwardsem tworzyli jeden zespół. Niestety weekend w Japonii nie mogą oni uznać za udany. Texas Tornado zrobił zaledwie sześć kółek w czasie wyścigu zanim problemy techniczne w motocyklu wykluczyły zespół z zawodów. Haga nawet nie wsiadł w czasie wyścigu na motocykl.

Drugi zawodnik Zespoły Yamaha Motor Italia, Andrew Pitt pojedzie do Brands z założeniem wymazania z pamięci czeskiego weekendu. Problemy techniczne uniemożliwiły Australijczykowi wywalczenia jakichkolwiek punktów w Brnie. Sam Andrew także bardzo pozytywnie odnosi się do Brytyjskiego toru i ma nadzieję, że będzie wstanie poprawić swoje zeszłoroczne rezultaty(szóste i siódme miejsce)

Debiut na Brands Hatch zaliczy w tym roku Alex Barros. Pomimo długiej i owocnej kariery, ten tor jako jeden z nielicznych słynnych torów nigdy nie gościł Brazylijczyka na swoim asfalcie.”Brands Haich to dla mnie nowy tor i nie mam konkretnej koncepcji jak się do niego zabrać. Ale jego styl jest podobny do Laguna Seca, a akurat ten tor bardzo lubię. Jestem pewny, że motocykl jest dobrze przygotowany i dam z siebie wszystko. Po kilku pierwszych okrążeniach będę wiedział jaki Brands Hatch naprawdę jest.”-skwitował Alex.

Dobrej myśli jest menadżer zespołu Bartosa Klaus Klaffenbök:”Po rozczarowującym weekendzie w Brnie, nadszedł czas na Brands Hatch. Tor ten jest jednym z największych wyzwań w mistrzostwach, jest także nowy dla Alexa. Większość czasu pomiędzy Brnem a Brands spędziliśmy ulepszając naszego Fireblade’a. Skupiliśmy się na silniku i jestem pewny, że będzie idealnie pasował do tego toru.”

Wiadomo, że system kontroli trakcji nie jest jeszcze w pełni gotowy w Hondzie Alexa i podczas tej rundy Firebalde zespołu Klaffi będzie musiał sobie radzić bez niego przez cały weekend. Więcej na ten temat sam menadżer:”Jeśli chodzi o kontrole trakcji to nadal nad nią pracujemy z naszym kierowcą testowym Michaelem Witzenederem. Austriacki inżynier jest ekspertem technologii motocyklowej oraz doświadczonym kierowcą klasy Superbike. Jeździł kilka lat w IDM, narodowych mistrzostwach Niemiec. Pomimo, że rezultaty są obiecujące, to system kontroli trakcji nie jest jeszcze na tyle dopracowany by użyć go w wyścigu.”-zakończył Klaus

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,369 sek