Home / Slider / Yamaha powraca do mistrzostw świata World Superbike! Od razu mocny skład

Yamaha powraca do mistrzostw świata World Superbike! Od razu mocny skład

YZFR1_2015_2007_2009

Yamaha potwierdza swój powrót do World Superbike w roku 2016. Japońska marka połączy siły z obecnym w stawce zespołem Crescent Racing, przejmując jednego z jego zawodników, Alexa Lowesa, parując go z Sylvainem Guintolim, mistrzem świata sezonu 2014.

Dla Alexa Lowesa, który z kolei jest czempionem British Superbike z roku 2013, to kolejny sezon w barwach Crescent Racing. Guintoli nie będzie jedynym wkładem z obecnego zespołu Ten Kate Hondy – sponsorem Yamahy zostaje firma PATA, produkująca przekąski.

Yamaha ma w WSBK mistrzostwo w roku 2009 z Benem Spiesem. Zwycięstw na R1 posmakowali jeszcze tacy zawodnicy jak Noriyuki Haga, Troy Corser, James Toseland, Marco Melandri czy Cal Crutchlow. Odejście ogłoszono w sezonie 2011, choć okazjonalnie motocykle tej marki startowały w rękach prywatnych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nowy motocykl R1 sprawia wrażenie konkurencyjnego. Odnosił już zwycięstwa w amerykańskim cyklu AMA, w Suzuka 8 Hours, a w brytyjskich Superbike’ach liderem jest Josh Brookes.

Na razie nie wiadomo co z projektem Suzuki w World Superbike. Po przejściu zespołu Crescent na motocykle Yamahy może okazać się, że Suzuki zupełnie zniknie ze stawki. Za projekt Yamahy w WSBK odpowiedzialny będzie europejski oddział marki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. PATA Crescent Yamaha – brzmi ciekawie.

    A nasz Paweł Szkopek to będzie dosiadać takiej samej Yamahy jadąc z dziką kartą, czy jakiś inny motocykl bierze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,460 sek