Home / WSBK / Yonny Hernandez zwolniony z Pedercini Kawasaki za “wpadkę” hotelową!

Yonny Hernandez zwolniony z Pedercini Kawasaki za “wpadkę” hotelową!

Zaledwie kilka tygodni wcześniej Yonny Hernandez podpisał kontrakt na sezon 2019 z zespołem Pedercini Kawasaki, a teraz umowa ta – jak i tegoroczny kontrakt – zostały rozwiązane i Kolumbijczyk musi szukać nowego pracodawcy. To już kolejne zwolnienie Hernandeza – wcześniej wyleciał z Moto2 z ekipy AGR, a jeszcze wcześniej z MotoGP.

Hernandeza zabrakło w ostatniej rundzie WSBK w Magny-Cours, gdzie zastąpił go Jeremy Guarnoni. Dziś wiemy, że Hernandez nie był w stanie znaleźć pokoju hotelowego, przyjeżdżając na rundę zbyt późno. Zdaniem Luccio Pederciniego, mimo starań zespołu, Hernandez nie dał rady dostać się do wyznaczonego w trybie awaryjnym hotelu. Zamiast tego wrócił do Paryża.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To nie pierwsze w tym roku problemy organizacyjne Kolumbijczyka: Hernandez nie pojechał w Donington Park, bo nie dostał wizy. Spóźnił się też na rundę w Portimao. W Portugalii zresztą zespół zaliczył fatalną passę awarii i jeździł z silnikiem w specyfikacji superstock, bo tylko taki był dostępny.

W miejsce Hernandeza w kolejnych wyścigach w Argentynie pojedzie Gabriel Ruiu, który już od ponad roku przymierzany jest do World Superbike, ale nie był w stanie zadebiutować najpierw z powodu zbyt niskiego wieku, a potem wycofania się ekipy Grillini Suzuki. Włoch ma kontrakt z Pedercini Kawasaki również na przyszły sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Trochę inaczej sobie wyobrażałem tą “wpadkę hotelową” :D

    Ale tak czy inaczej, szkoda że takie coś nie pozwala mu jechać – pomijając już jego wyniki na torze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,613 sek