Home / WSBK / Yuki Takahashi za Leona Camiera w Jerez

Yuki Takahashi za Leona Camiera w Jerez

Honda wybrała zastępstwo za kontuzjowanego Leona Camiera. W następnej rundzie World Superbike w hiszpańskim Jerez de la Frontera pojedzie startujący na co dzień w All-Japan Superbike Yuki Takahashi. Japończyk ma za sobą długą karierę w grand prix: wygrał trzy wyścigi 250ccm/Moto2. W 2009 roku pojechał w dziewięciu wyścigach MotoGP, zdobywając 9 punktów.

Camier uszkodził ramię, kiedy zderzył się ze startującym w barwach GRT Yamahy Sandro Cortese. Doszło do tego incydentu w trakcie kwalifikacji Superpole we włoskiej rundzie na Imoli. Brytyjczyk wraca do zdrowia, ale nie jest jeszcze na tyle sprawny, by pojechać w Hiszpanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na testach w barwach Hondy pojechał jeżdżący obecnie w British Superbike Xavi Fores i spodziewano się, że to właśnie doświadczony w WSBK zawodnik może pojechać w swojej domowej rundzie. Honda jednak ogłosiła, że do Ryuichiego Kyionariego dołączy Yuki Takahashi.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Trochę słabo, liczyłem na Foresa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,148 sek