Home / Slider / Z Wyspy Man do WSBK – Peter Hickman pojedzie w barwach BMW na Donington

Z Wyspy Man do WSBK – Peter Hickman pojedzie w barwach BMW na Donington

Grypa i wysoka gorączka wykluczają Markusa Reiterbergera ze startu w najbliższej rundzie World Superbike na torze Donington Park. Niemiecki zawodnik musiał udać się do szpitala, ale fabryczny zespół BMW, prowadzony przez ekipę Shauna Muira, szybko znalazł zastępstwo. Obok Toma Sykesa pojedzie inny brytyjski zawodnik: Peter Hickman.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brytyjczyk ma już na koncie pięć zwycięstw w Isle of Man TT, gdzie obecnie startuje na BMW. To do niego należy rekord jednego okrążenia toru Mountain Course. Poza tym, Hickman startuje również w wyścigach torowych – w tym roku zajmuje wysokie ósme miejce w British Supebrike. W planie na ten weekend miał gościnnie wziąć udział w mistrzostwach Francji, ale zmienił plany po otrzymaniu propozycji od BMW.

Nie będzie to jego debiut w World Superbike. W 2012 roku pojechał już w jednej rundzie, również na torze Donington Park. W pierwszym wyścigu był dziewiąty, drugiego nie ukończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,186 sek