Home / WSBK / Zawodnicy BMW Motorrad po testach w Walencji

Zawodnicy BMW Motorrad po testach w Walencji

Marco Melandri i Leon Haslam kontynuują swoje przygotowania do zbliżającego się sezonu odbywając dwudniowe testy na hiszpańskim torze w Walencji. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, zawodnicy BMW Motorrad Motorsport podczas testowania  motocykli w specyfikacji na 2012 rok pokonali łącznie 950 kilometrów. Zespół  skoncentrował się na sprawdzeniu podzespołów które wprowadził w ostatnim czasie, a więc najnowsze wersje silnika i zaktualizowane oprogramowanie elektroniki.

„Dobrze jest znowu powrócić po zimie na motocykl. Przetestowanie oprogramowania elektroniki wypadło bardzo optymistycznie. Sprawdziliśmy, czy wszystko działa dobrze zanim pojedziemy do Australii, i rezultat był dobry. Oczywiście nadal musimy się poprawić w niektórych obszarach. Przy wejściu w zakręty potrzebuję trochę więcej zaufania na motocyklu ale idę w dobrym kierunku i wszyscy pracujemy bardzo ciężko, więc jestem pewien, że znajdziemy rozwiązanie podczas najbliższych testów w Australii. Phillip Island nie jest łatwym torem, więc ważne jest, aby mieć pełne zaufanie do motocykla w celu szybkiego przejeżdżania przez zakręty. W ciągu najbliższych dwóch tygodni, przez cały czas będę pracował z zespołem aby przeanalizować dane z przebytych testów i przygotować się do Australii. Ponadto będę wiele trenował.” – powiedział  Melandri, dla którego będzie to pierwszy sezon w niemieckim zespole, do którego dołączył po wycofaniu się z World Superbike fabrycznego zespołu Yamahy.

Również drugi z zawodników BMW MotorradLeon Haslam był bardzo zadowolony z przeprowadzonych testów. Będzie to już jego drugi sezon w tym zespole, do którego dołączył po odejściu z Suzuki „To była długa zima i jestem bardzo zadowolony z powrotu na motocykl. Mieliśmy szczęście z pogodą. W nocy było trochę zimno, ale mieliśmy do dyspozycji większość z tych dwu dni. Przetestowaliśmy wszystko co zaplanowaliśmy, więc jestem bardzo zadowolony. Mamy wiele nowych części na ten rok i było dobrze je przetestować zanim pojedziemy na Phillip Island. Ponadto dobrze było dostać kilka okrążeń aby znowu dostosować się do prędkości. Zdecydowanie wykonaliśmy duży krok naprzód i jesteśmy dalej niż w ubiegłym roku. To naprawdę jest mocniejszy pakiet i mamy jeszcze pięć dni testów, które możemy wykorzystać w Australii.” – powiedział piaty zawodnik ubiegłego sezonu.

Kolejną okazję do przetestowania swoich motocykli BMW S1000RR, obydwaj zawodnicy będą mieli na torze Phillip Island od 13 do 15 lutego a następnie 20 i 21 lutego. Będzie to już ostatnia okazja do wprowadzenia potrzebnych zmian, ponieważ już 24 lutego odbędzie się pierwsza runda sezonu 2012.

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. Paweł #team gixxer

    nie mogę się już doczekać lol będzie naprawdę ciekawie zarówno BMW jak i Kawasaki mogą bardzo zaskoczyć w tym sezonie ;D szkoda tylko że nie będzie żadnego motocykla Yamahy…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 2,623 sek