Home / Slider / Zawodnicy krytykują “niebezpieczny” tor w Argentynie

Zawodnicy krytykują “niebezpieczny” tor w Argentynie

Zawodnicy World Superbike nie kryli zaniepokojenia po piątkowych treningach na torze Circuito San Juan Villicum, gdzie już w sobotę i niedzielę rozegrana zostanie przedostatnia w tym roku runda mistrzostw świata. Planowana jest inspekcja, mająca na celu ocenę poziomu bezpieczeństwa. Czy zawody mogą zostać odwołane?

Najlepszy czas FP2 w wykonaniu Alvaro Bautisty był aż o dwie sekundy gorszy od czasów sprzed 12 miesięcy, kiedy to tor zadebiutował w kalendarzu. Zawodnicy narzekali na piasek i kurz. High-side’a na okrążeniu wyjazdowym zaliczył Leon Haslam.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Upadłem praktycznie bez złożenia w zakręt, bez hamowania, nie trzymając gazu.” – tłumaczył Brytyjczyk. “Wróciłem na tor na drugiej oponie i nie miałem żadnej przyczepności. Nie mogłem nawet “zejść na kolano”, bo warunku po południu były o wiele gorsze niż rano.”

“To jak jazda na żwirze” – komentował z kolei mistrz świata, Jonathan Rea. Marco Melandri uważa, że jazda może być niebezpieczna w ten weekend: “Może nie jestem właściwą osobą do wypowiadania się, bo kończę karierę, ale nie powinniśmy odbywać wyścigów w takich warunkach jak dziś. To po prostu zbyt niebepieczne.”

Trening FP3 ma zostać wydłużony o 15 minut, aby zawodnicy mogli nadrobić wcześniej stracony czas. Inspekcja toru ma odbywać się przed każdą kolejną sesją w sobotę i w niedzielę.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Podczas trzeciego treningu Toprak pojechał o 0.6s wolniej niż PP rok temu, więc chyba wszystko OK. No i był to czas o 4s szybszy od Bautisty z FP2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,375 sek