Home / Slider / Zespół EBR wycofał się z World Superbike po bankructwie marki

Zespół EBR wycofał się z World Superbike po bankructwie marki

EBR

Zespół Team Hero EBR wycofał się ze skutkiem natychmiastowym z World Superbike. Powodem decyzji jest bankuctwo amerykańskiej marki EBR i zmiana priorytetów tytyłowego sponsora, firmy Hero. W obliczu tych problemów dalsze starty zespołu, kierowanego przez jeżdżącego menedżera Larry’ego Pegrama, nie są możliwe. Choć stajnia Pegram Racing zapowiada, że nie jest to koniec startów w wyścigach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To dla nas pigułka trudna do przełknięcia. Zawsze wyznawaliśmy filozofię „Nigdy się nie poddawaj.”. Cały zespół wykonał świetną pracę, poprawiając wyniki od zeszłego roku i przywracając dumę EBR i sponsorowi, marce Hero. Niccolo Canepa jeździł po mistrzowsku, ludziom dosłownie opadały szczęki po tym, co wyczyniał na motocyklu.” – powiedział Larry Pegram.

Jestem dumny z jego pracy. Jedno jest pewne: Pegram Racing powróci i to szybciej, niż myślicie.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, na jaką arenę powróci zespół Pegram Racing, ale można się spodziewać, że nie będzie to już reprezentowanie marki EBR. Najpewniej będzie to rywalizacja w amerykańskich klasach Superbike.

W tym sezonie zespół EBR miał na koncie cztery punkty: dwa zdobyte przez Niccolo Canepę, i dwa przez Larry’ego Pegrama.

Fot. crash.net.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,199 sek