Home / Slider / Zespół Pata Honda z dużymi oczekiwaniami

Zespół Pata Honda z dużymi oczekiwaniami

pata_ambient_4-X3

Zespół Pata Honda zaprezentował swoje motocykle na sezon 2014 – pokaz odbył się na Motor Bike Expo we włoskiej Weronie – 70km od bazy sponsora. Zespół utrzymał swój skład w World Superbike, a więc barw Hondy bronić będą Jonathan Rea i Leon Haslam. Pojadą oni w czternastu rundach na nowej wersji motocykla CBR1000RR Fireblade SP.

Jonathan Rea: “Miałem ciężkie chwile w 2013 roku, zwłaszcza w końcówce, gdy odniosłem poważną kontuzję. Ale teraz z moją nogą wszystko jest już w porządku. Nie jest jeszcze może w 100% zdrowa i mam trochę dyskomfortu podczas chodzenia, ale na motocyklu jest dobrze. Ten zespół jest dla mnie jak rodzina, znam się ze wszystkimi i wiem, że pomogą mi wycisnąć z tego pakietu maksimum. Wszyscy mamy takie same cele, ale czuje się, że na ten rok zmieniła się mentalność – wszyscy są jeszcze bardziej skupieni niż zwykle. Czeka nas wiele testów, naciskamy naprawdę mocno. Myślę, że jeśli wszystko “zagra”, to na początku sezonu będziemy walczyć na czele stawki.”

Leon Haslam: “Ostatni sezon definitywnie był jednym z tych, o których chcę zapomnieć. Zaczęliśmy rok nieco z tyłu, potem odniosłem kontuzję nogi już po drugiej rundzie. Teraz trenowałem bardzo mocno, a zespół non-stop pracował przy motocyklu, głównie jeśli chodzi o elektronikę. Będziemy więc dążyć do zmaksymalizowania tego, czym dysponujemy na początku sezonu. Bardzo chciałbym zdobyć dla zespołu kilka miejsc na podium, a może i zwycięstw, tak by potem móc świętować na powyścigowych imprezach!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ronald ten Kate (menedżer zespołu): “To jasne, że sezon 2013 nie był dla nas zbyt dobry – zawodnicy mieli ciężkie kontuzje, ale w pewien sposób ta sytuacja pozwoliła nam zrobić krok w tył i przeanalizować sytuację, motocykl i ocenić to, czego potrzebujemy przed nowym sezonem. Myślę, że mieliśmy dobry plan rozwoju, mamy wiele nowych części. Elektronika została gruntownie poprawiona, mieliśmy dobry program testów, więc myślę, że jesteśmy przygotowani lepiej niż kiedykolwiek. Nowa Honda Fireblade SP to duży krok naprzód. Korzystamy z wielu poprawek zawieszenia i hamulców, także ulepszenia silnika powinny nam pomóc. Wierzę, ze możemy powalczyć o zwycięstwa, a może nawet o tytuły mistrzowskie.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,551 sek