Home / WSBK / Złoty Kask dla Maxa Biaggi

Złoty Kask dla Maxa Biaggi

Redakcja włoskiego czasopisma „Motosprint”, która każdego roku organizuję galę, podczas której wręczane są nagrody Caschi d’Oro, w tym roku uhonorowała aż dwoma statuetkami Mistrza Świata World Superbike Championship 2012 – Maxa Biaggi.

Podczas uroczystości, która odbyła się przy okazji targów EICMA w Mediolanie, gościem honorowym był Carmelo Ezpeleta, a dwie główne nagrody trafiły w ręce Rzymskiego Cesarza. Pierwszą z nich, otrzymał za zdobycie tytułu Mistrza Świata WSBK w sezonie 2012, a drugą – która przyznawana jest przez czytelników Motosprint, w kategorii „Kierowca Roku”.

#3, który niedawno ogłosił zakończenie swojej bogatej kariery, po wręczeniu statuetek nie krył swojego podekscytowania, radości ale i smutku w związku z zakończeniem kariery. „To było 20 lat i ciężko było się tu znaleźć. Zastanawiałem się, czy przyjść tu dziś wieczorem, trudno mi zrozumieć, że to wszystko się tu kończy.” – powiedział Max Biaggi.

Podczas gali uhonorowano również kilku innych zawodników z różnych kategorii. Pośród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Mistrz Świata MX1 Antonio Cairoli, Chiara Fontanesi (WMX), włoski zespół Supermoto (Ivan Lazzarini, Christian Ravaglia i Massimo Beltrami), Andrea Dovizioso, Marco Melandri, Andrea Iannone i Romano Fenati, a więc najlepsi włoscy motocykliści tegorocznego sezonu.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,363 sek