Home / Slider / Znakomity powrót Leona Camiera

Znakomity powrót Leona Camiera

Leon Camier

Miał ścigać się w MotoGP, ale wyszło inaczej. Na Motorland Aragon Leon Camier ponownie odcisnął swój znak w serii World Superbike. Podczas hiszpańskiej rundy Brytyjczyk wygrał wyścig w klasie EVO, debiutując w barwach zespołu BMW Italia. Pojechał za kontuzjowanego Sylvaina Barriera. Teraz przed Camierem kolejne cztery rundy – chyba, że stan zdrowia Francuza ulegnie zmianie i plany będzie trzeba zrewidować.

Camier w obu wyścigach dojechał do mety na 12. poycji. Od samego początku weekendu był szybki i nie potrzebował zbyt wiele czasu, by zaznajomić się z S1000RR.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem zadowolony z pierwszego wyścigu, byłem pierwszy w swojej klasie i to bez wątpienia dobra sprawa. W drugim wyścigu mieliśmy trochę problemów, ale ogólnie motocyk działał świetnie i byłem szybszy niż inni w EVO.” – mówił po zakończeniu Leon Camier.

“Na ostatnich okrążeniach popełniłem małe błędy, przez które straciłem trochę dystansu, ale nie patrząc w wyniki, nasz potencjał jest bardzo wysoki. Jeśli rozwiążemy problemy, które spowolniły na w drugim wyścigu, możemy być bardzo konkurencyjni. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego zespołu i że mogę jeździć tym motocyklem. Musimy dalej kroczyć tą ścieżką, a wyniki przyjdą same.” – zakończył niedoszły zawodnik MotoGP.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,362 sek