Home / WSBK / Znamy skład oficjalnego zespółu Ducati w WSBK

Znamy skład oficjalnego zespółu Ducati w WSBK

Ducati ogłosiło nową strukturę oficjalnego teamu w World Superbike. Po rocznej współpracy z Alstare, marka z Bolonii znów będzie miała swój fabryczny zespół. Już wcześniej było wiadomo, że ich zawodnikami będą Chaz Davies i Davide Giugliano.

Nazwa nowego zespołu to Ducati Superbike Team i współpracować będą z Feel Racing, z którymi już wcześniej odnosili wiele zwycięstw w historii wyścigów produkcyjnych.

Feel Racing, mają swój ogromny udział, w 7. zdobytych mistrzostwach WSBK przez zawodników i 10. tytułach dla konstruktorów. Po wycofaniu się Ducati z WSBK w 2010 roku Feel Racing związał się z BMW Motorrad.

Zespół Ducati Superbike będzie pod nadzorem nowego menadżera generalnego Ducati Corse – Luigiego Dall’Igny oraz Paolo Ciabattiniego – Dyrektora Sportowe Ducati Corse.

Dyrektorem projektu Superbike został Ernesto Marinelli, a szefem ekipy będzie Serafino Foti.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 4

 1. Skład jest pora na wyniki :-)

 2. W czasie testów na torze Aragon Panowie na Ducati ewidentni poczynili krok w odpowiednim kierunku. Szczególnie Chaz okazał się bardzo szybko dostosować Ducati do swoich wymagań. Poniżej podaję czasy z testów:

  Baz ( Kawasaki ) 1’57 .1
  Rea (Honda ) 1’57 .4
  Davies ( Ducati ) 1’57 .6
  Melandri ( Aprilia ) 1’58 0,0
  Giugliano ( Ducati ) 1’58 .2
  Haslam (Honda ) 1’58 0,7

  • Zobaczymy co pokażą w sezonie, narazie to tylko testy :-)
   Swoją drogą kroki wprzód które poczyniło Ducati czyli Dall’Igna oraz powrót fabrycznego zespołu do SBK zapowiadaja sie dobrze ;-)

   • Najważniejsza zmianą jaką wprowadził Gigi jest otwarcie względem siebie drzwi w dziale Corse dla obu projektów. Nie wiem czy wiecie ale do tej pory dział Corse dzielił się na dwa projekty SBK i MotoGP. O dziwo mimo iż oba były w obrębie jednej fabryki ba w jednym budynku stanowiły kompletnie odrębne jednostki bez wymiany doświadczeń itd., itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,390 sek