Home / WSS / Alstare jednak wyjedzie na tor!?

Alstare jednak wyjedzie na tor!?

Los zespołu Alstare nie jest jednak przesądzony, tak jak wydawało się choćby jeszcze miesiąc temu. Szef belgijskiej stajni Francis Batta przyznał, że istnieje możliwość połączenia sił z jednym z europejskich producentów w celu wystawienia motocykli w serialu World Supersport.

Alstare, które wraz z Suzuki święciło po raz ostatni triumfy w roku 2010 (wicemistrzowski tytuł dla Leona Haslama), miniony sezon miało bardzo słaby. Japoński producent sukcesywnie ograniczał wsparcie dla swoich zespołów zarówno w World Superbike, jak i MotoGP. W końcu Francis Batta nie miał innej możliwości jak tylko zaprzestać współpracy z Suzuki.

Pozostając lojalnym marce z którą odnosił wiele sukcesów zapowiedział, że nie zwiąże się z żadnym innym producentem z Kraju Kwitnącej Wiśni. W odwodzie pozostały jednak marki, które pochodzą z Europy: niedługo po zakończeniu sezonu mówiło się, że Alstare może w przyszłym roku korzystać ze sprzętu MV Agusta. Batta czekał na pozytywny odzew ze strony włoskiego przedsiębiorstwa, jednak ten nie następował. I gdy wydawało się, że temat jest już całkowicie nieaktualny, Batta przyznał, że właśnie trwają rozmowy, by w przyszłorocznym cyklu wystawiony został motocykl MV Agusta F3 w kategorii World Supersport. Debiut nie zostałby wykonany na początku sezonu, bowiem ten rusza już w lutym. Bardziej prawdopodobny jest start mniej więcej połowie przyszłorocznych zmagań.

 


"Pracuję nad tym, by pojechać kilka wyścigów w Supersportach z nowym motocyklem F3, ale najpierw musimy się dowiedzieć, jak bardzo konkurencyjna będzie to maszyna. Nic jeszcze nie podpisaliśmy, a więc nie zdążymy na początek sezonu w lutym, ale możemy po raz pierwszy pojawić się na torze w trakcie sezonu." – powiedział Francis Batta.

Nie wiadomo na razie, który z zawodników podjąłby się dosiadania motocykla F3 w przyszłorocznym cyklu WSS. Krążyły plotki, że może być to tegoroczny kandydat do mistrzostwa Luca Scassa – były zawodnik ParkinGO Yamahy, a w przeszłości również motocyklista MV Agusty w amerykańskim cyklu AMA. Włoch na razie stanowczo zaprzeczył, by podpisał jakiekolwiek porozumienie. "MV Agusta na sezon 2012? Byłoby bardzo miło, ale muszę zaprzeczyć." – napisał Scassa na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Ostatni raz w cyklu World Superbike MV Agusta rywalizowała w sezonie 2007, gdy na prywatnym motocyklu F4 ścigał się Christian Zaiser dla zespołu LBR Racing Team.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,452 sek