Home / Slider / Ana Carrasco będzie startować w fabrycznym Kawasaki w WSS300

Ana Carrasco będzie startować w fabrycznym Kawasaki w WSS300

Pierwsza kobieta – mistrzyni świata w wyścigach motocyklowych, w sezonie 2019 będzie bronić tytułu w klasie Supersport 300. Wciąż dosiadać będzie motocykla Kawasaki, z tą różnicą, że dla hiszpańskiej ekipy Provec Racing, który w World Superbike prowadzi fabryczny program Kawasaki.

21-letnia Carrasco, wcześniej jeżdżąca w Moto3, dołączyła do World Supersport 300 w 2017 roku i już w pierwszym sezonie wygrała wyścig. W sezonie 2018, po bardzo ciekawym sezonie, wywalczyła tytuł mistrzyni świata, choć w końcówce to rywale byli w większym „gazie”.

Guim Roda, który kieruje zespołem Kawasaki, powiedział: „Zeszłoroczny wynik był spektakularny. Widząc wytrwałość i determinację Any nie mieliśmy wyboru – musieliśmy stworzyć projekt, dostosowany do niej, aby pomóc Anie stać się punktem odniesienia dla wszystkich kobiet, które chcą móc powiedzieć sobie „tak, ja też potrafię”.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jesteśmy moralnie zobowiązani do rozpoczęcia tego projektu. Ciąży na nas duża odpowiedzialność – chcemy powtórzenia zeszłorocznych wyników” – dodał.

Carrasco niedawno mówiła, że rozważała już teraz awans do wyższej klasy World Supersport jednak stwierdziła, że poczeka jeszcze prawdopodobnie rok. Powodem tej decyzji jest fakt, że klasa WSS obecnie przechodzi duże zmiany jeśli chodzi o siłę poszczególnych motocykli. Kawasaki nie ma jeszcze dobrze rozwiniętej, nowej maszyny, która będzie mogła zagrozić dominującej Yamasze.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/anacarrasco22/

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Ana Carrasco ponownie będzie mistrzynią świata WSS300 w 2019 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,358 sek