Home / Slider / Ana Carrasco i Avalon Biddle zgłoszone do WSS300

Ana Carrasco i Avalon Biddle zgłoszone do WSS300

Avalon Biddle

Wraz z debiutem nowej kategorii wyścigowej – World Supersport 300 – pojawią się w niej dwie zawodniczki: dobrze znana z mistrzostw świata Moto3 Ana Carrasco oraz zdobywczyni Pucharu Europy Kobiet w latach 2015 i 2016 – Avalon Biddle. Obie pojadą motocyklami Kawasaki.

20-letnia Carrasco z hiszpańskiej Murcii będzie startować na Kawasaki Ninja 300 w zespole ETG Racing. Ma na koncie trzy pełne sezony w Moto3. Jej najlepszą pozycją było ósme miejsce w debiutanckim sezonie w kończącym rok 2014 wyścigu o GP Walencji. Poza tym punktowała tylko raz – była 15. w tym samym roku w GP Malezji. Po sezonie 2015 zniknęła z mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pochodząca z Nowej Zelandii Avalon Biddle będzie jeździć w stajni Sourz Foods-Benjan Racing, także na Kawasaki. Dominowała w ostatnich dwóch latach w pucharze kobiet, który był rozgrywany w ramach Pucharu Europy Juniorów. Za sobą ma jedno zgłoszenie do wyścigu grand prix – w 2011 starała się o start w GP Australii, jednak nie udało jej się przebrnąć kwalifikacji, by stanąć na starcie.

Fot.: fim-live.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,524 sek