Home / WSS / Andrzej Chmielewski gotowy na drugą rundę pucharu FIM Superstock 1000 w Assen

Andrzej Chmielewski gotowy na drugą rundę pucharu FIM Superstock 1000 w Assen

Andrzej Chmielewski, najbardziej doświadczony i utytułowany polski motocyklista młodego pokolenia, w najbliższy weekend wystartuje w drugiej rundzie międzynarodowego pucharu FIM Superstock 1000 w holenderskim Assen. Zawodnik ekipy Ducati Red Devils Roma liczy na drugi z rzędu finisz w pierwszej dziesiątce.

Dwukrotny Mistrz Polski motocyklowej klasy Superstock 600 z lat 2007 i 2008, 22-letni Chmielewski na swoim koncie ma także trzy pełne sezony startów w prestiżowych mistrzostwach Europy tej samej kategorii w latach 2005, 2006 i 2009. Po dwuletniej przerwie, podczas której skupił się na studiach na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, w tym roku „Andrew” wrócił do zawodowego ścigania.

W sezonie 2012 zawodnik z Łomianek rywalizuje w prestiżowym, przeznaczonym dla młodych talentów, światowym pucharze Międzynarodowej Federacji Motocyklowej, FIM Superstock 1000, będącym serią towarzyszącą mistrzostwom świata World Superbike podczas rund w Europie. Chmielewski, na co dzień student trzeciego roku socjologii, jest jedynym Polakiem w stawce i dopiero drugim  startującym w pełnym cyklu w czternastoletniej historii serii.

Reprezentując barwy rzymskiej ekipy Ducati Red Devils Roma, na początku kwietnia 22-latek w wielkim stylu powrócił do międzynarodowej rywalizacji, podczas pierwszej rundy serii na włoskim torze Imola, na swoim Ducati 1098R przebijając się z siedemnastego pola startowego na świetne, dziesiąte miejsce na mecie.

W najbliższy weekend Chmielewskiego czeka druga z dziesięciu zaplanowanych na ten sezon rund, która odbędzie się w Holandii. Po trzech sezonach startów w ME i trzech finiszach w pierwszej dziesiątce na torze w Assen, także tym razem, podobnie jak na Imoli, Andrzej liczy na punkty i przynajmniej dziesiąte miejsce na mecie. Niedzielny wyścig FIM Superstock 1000 na żywo, o godzinie 10:30, pokaże stacja Eurosport 2.

Andrzej Chmielewski

„Po dwuletniej przerwie, podczas zimowych testów potrzebowałem nieco czasu, aby złapać wyścigowy rytm, ale szczerze mówiąc udało mi się to szybciej, niż się spodziewałem. Choć przed pierwszą rundą przeprowadziliśmy tylko dwa testy i wciąż potrzebuję czasu, aby na moim nowym Ducati poczuć się w pełni swobodnie, wyścig na Imoli zakończyłem na dziesiątym miejscu. Jest to dla mnie dodatkową motywacją przed rundą w Assen, którą także chciałbym zakończyć w pierwszej dziesiątce. Co prawda dobrze znam holenderski tor, ale po dwóch latach przerwy od wyścigów pierwszy trening wolny poświęcę na przypomnienie sobie konfiguracji, linii przejazdu i punktów hamowań. Bardzo dobrze odnalazłem się na maszynie o większej pojemności i świetnie czuję się na Ducati. Charakterystyka widlastego, dwucylindrowego silnika, odpowiada mojemu stylowi jazdy, choć pewne jego aspekty muszę jeszcze dostosować do nowego motocykla. Wyjątkowo ważna jest precyzyjna obsługa skrzyni biegów, ponieważ łatwo o błąd podczas redukcji.”


AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Ale bez tych dziewczyn to juz nie polata?!@?! … żenada…

  2. Racja, niepotrzebnie je tam wciśnięto. Nie to, że mi się nie podobają kobiety, ale wolałbym już zobaczyć cały motocykl :) Co do Andrzeja, mogę tylko życzyć powodzenia!

  3. Co Wy tam chcecie ;) Mnie tam się podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,564 sek