Home / WSS / Anthony West wreszcie ma szanse na pełny sezon?

Anthony West wreszcie ma szanse na pełny sezon?

Anthony West za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że pojawiła się dla niego duża szansa na przejechanie pełnego sezonu w World Supersport. Tyle, że dopiero wtedy, gdy zawodnicy wrócą na wyścigi do Europy. Australijczyk póki co udał się do Tajlandii, gdzie rozegrana zostanie druga runda sezonu, ale nie ma w planach wystartować w ten weekend. Chyba, że pojawi się niespodziewana okazja.

„No to jestem. Bilet w jedną stronę do Tajlandii. Z dwóch powodów. Po pierwsze, mam nadzieję, że ktoś może udostępni mi motocykl na ten weekend, bym mógł powiększyć dorobek punktowy. Po drugie – mam świetne wieści od Dorny, która potwierdziła, że chcieliby, abym pojechał we wszystkich wyścigach. Muszę się więc z nimi spotkać.” – napisał West.

Australijczyk rozpoczął sezon World Supersport identycznie jak rok temu – z dziką kartą zdobył trzecie miejsce w pierwszym wyścigu w Australii. Mimo, że do dyspozycji miał bardzo ograniczony budżet, o wiele słabszy od rywali motocykl Yamahy i brak poważnego zaplecza warsztatowego. Wiele czynności w garażach musiał wykonywać sam, do spółki z mechanikami, którzy pracowali bez wynagrodzenia. Mimo wielu problemów z silnikiem oraz startu z tyłu stawki, stanął na podium. Teraz jednak w pomoc włączyła się zarządzająca WSBK i WSS Dorna, która widzi, jaką sympatią ze strony fanów cieszy się australijski motocyklista.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mam do dyspozycji motocykl, który w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do Europy. Z MOCNYM silnikiem :D Mam zespół EAB z Holandii, który zamierza pomóc mi w transporcie motocykla, z narzędziami, warsztatem. I być może użyczyłby dwóch mechaników. Ja muszę tylko znaleźć budżet, by dojechać sezon do końca. Mam wystarczająco funduszy, by pojechać w Aragonii i może w Assen. Zamierzam więc zaryzykować i postarać się. Kilku sponsorów po wyścigu na Phillip Island pomogło mi w tym. Pomoc znalazłem też dzięki zbiórce na GoFundMe. Nie wiem, czy robię mądrze czy głupio. Ale chcę chociaż spróbować.” – zakończył West.

Australijczyk w ostatnich sezonach „skakał” po wielu różnych seriach. Widzieliśmy go w MotoGP w 2015 roku, gdy zastępował w 3 wyścigach Karela Abrahama. W 2014 roku wygrał wyścig Moto2. W 2016 roku jeździł w kilku wyścigach World Superbike oraz w Asia Road Racing Championship. Z dziką kartą startował też w World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,502 sek