Home / Slider / Anthony West znów “wpadł” na dopingu

Anthony West znów “wpadł” na dopingu

Federacja FIM zawiesiła Anthony’ego Westa – u Australijczyka, startującego obecnie w World Supersport na motocyklu Kawasaki, wykryto środki, które uważane są za zabronione. Zawodnik prowadzonego przez siebie zespołu EAB Antwest Racing wpadł podczas testów antydopingowych w Misano w lipcu.

W oświadczeniu FIM można znaleźć informację, że w próbce moczu wykryto u niego niesprecyzowaną jeszcze substancję z Sekcji 6 (stymulanty) z listy środków zabronionych przez federację. West jest zawieszony w wyścigach do czasu rozwiązania sprawy w postaci zbadania próbki B, która w zdecydowanej większości przypadków potwierdza wynik z próbki A.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W 2012 roku u Anthony’ego Westa wykryto geranaminę – spalacz tłuszczu i silny stymulant. Australijczyk startował wówczas w serii Moto2. Nie tylko stracił kilka świetnych wyników, ale również musiał pauzować 18 miesięcy. Ostatni raz w MotoGP West jechał w 2015 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,490 sek