Home / WSS / Bogdanka jedzie po mistrzostwo świata

Bogdanka jedzie po mistrzostwo świata

Z nowym składem, lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda zamierza w roku 2012 walczyć o mistrzostwo świata klasy World Supersport. Jedyna polska ekipa w MŚ chce także rozwijać młode Polskie talenty na arenie międzynarodowej.

Sezon 2011 był debiutem pierwszej polskiej ekipy w mistrzostwach świata i kolejnym etapem wieloletniego zaangażowania spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w sporty motorowe. Po wywalczeniu dwóch finiszów na podium, zespół kierowany przez Igora Piaseckiego zamierza podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i w roku 2012 walczyć o mistrzostwo świata kategorii World Supersport.

 

Pomoże w tym kontynuacja współpracy z partnerem Bogdanki, firmą PTR i zakontraktowanie jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa w roku 2012. Bogdanka PTR Honda zaprezentuje swój skład na mistrzostwa świata dziennikarzom i kibicom podczas specjalnej konferencji w lubelskiej Galerii Olimp już jutro, w sobotę o godzinie 13, na którą zespół serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków sportu.

 

W Lublinie obecni będą również młodzi, polscy zawodnicy, których talent Bogdanka chce rozwijać również na arenie międzynarodowej. Konkretne plany związane z juniorskim składem ekipy z Lublina zostaną ogłoszone w styczniu.

 

Więcej o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalu Facebook.

Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing: „Po bardzo udanym debiucie w MŚ i dwóch podiach w sezonie 2011, nadchodzący rok zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco, a nasze cele są jeszcze bardziej ambitne. Chcemy walczyć o mistrzostwo świata i mamy zawodników, którzy mają na to bardzo realne szanse. Dzięki kontynuacji współpracy z brytyjską firmą PTR, mamy także zaplecze techniczne, które nam to umożliwi. Wszystkie szczegóły zdradzimy już w najbliższą sobotę i jestem przekonany, że dla kibiców będzie to nie lada gratka. Jednocześnie stawiamy także na młodzież i wspieranie najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia. To właśnie oni są naszą przyszłością w mistrzostwach świata. Oczywiście wszystko to nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie naszych sponsorów, którym z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować i obiecać, że wynagrodzimy powierzone zaufanie walcząc o najwyższe laury.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,388 sek