Home / WSS / Bogdanka PTR Honda po pierwszych testach

Bogdanka PTR Honda po pierwszych testach

Zawodnicy Bogdanki zakończyli pierwsze w tym roku testy przed rozpoczynającą się w lutym rywalizacją w motocyklowych MŚ World Supersport.

 

Brytyjczyk Sam Lowes oraz pochodzący z RPA Mathew Scholtz spędzili dwa dni na hiszpańskim torze Almeria, zapoznając się ze swoimi motocyklami, Hondami CBR600RR w specyfikacji 2012. Lowes zakończył dwudniowe jazdy z najlepszym czasem z całej grupy zawodników wspieranych technicznie przez brytyjski PTR, zaś Scholtz stracił do swojego nowego kolegi zespołowego niecałą sekundę. Optymalne warunki atmosferyczne pozwoliły na pełne wykorzystanie toru.

 

Drugiego dnia na swoją maszynę wsiadł także trzeci podopieczny Bogdanki, 8-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek, dla którego zespół opracował krótszy plan testowy. Już za miesiąc całą trójkę czekają dwudniowe, oficjalne testy na torze Phillip Island w Australii, na którym niecały tydzień później, 26 lutego, odbędzie się pierwszy wyścig sezonu World Supersport.

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Pierwszy w tym roku test przebiegł zgodnie z planem. Nikt nie nastawiał się na bicie rekordu toru, ponieważ dla naszych zawodników był to pierwszy kontakt z ich wyścigowymi motocyklami w tym sezonie. Musieli więc złapać odpowiedni rytm oraz zgrać się zespołem, tym bardziej, że Mathew to debiutant w rodzinie Bogdanki. Dla Pawła przygotowaliśmy w Hiszpanii krótszy program testowy, ponieważ zna doskonale zarówno zespół, jak i motocykl. W Australii cała nasza trójka pokona wystarczającą liczbę okrążeń, aby z całkowitą pewnością siebie stanąć do walki w mistrzostwach świata, ale już dzisiaj jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni i zmotywowani do walki.”

 

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. Jak mozna bylo nie wspomniec o jakze istotnej rzeczy jakim sa czasy P.Szkopka. Nic to…trza szukac na wlasna reke…

  2. Powodzenia….

  3. Paweł tak pędził że kostki pogubił:P

  4. To chyba są ściśle tajne rzeczy skoro nigdzie ich nie podają. Tajemnica zespołowa, żeby inne zespoły nie poznały ;) Trzeba czekać na oficjalne testy WSBK / WSS

  5. I TAK PAWEL BEDZIE WALCZYL O DRUGA 10 TAKIE SA REALIA ALE DOBRZE ZE KOGOS MAMY JAKBY MOZE U NAS W KRAJU TO FUNKCJONOWALO INACZEJ TO WIECEJ BY JEZDZILO POLAKOW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,326 sek