Home / WSS / Bogdanka wraca na wyjątkowy tor

Bogdanka wraca na wyjątkowy tor

Reprezentujący zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes, wystartuje w najbliższy weekend w jedenastej rundzie MŚ World Supersport na wyjątkowym dla lubelskiej ekipy, niemieckim torze Nurburgring.

To właśnie na tym słynnym obiekcie rok temu Bogdanka po raz pierwszy stanęła na podium motocyklowych MŚ, dzięki drugiemu miejscu wywalczonemu przez innego Brytyjczyka, Jamesa Ellisona. W tym sezonie Lowes razem z lubelską ekipą walczą o jeszcze wyższą stawkę. Na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych jeszcze do zdobycia, Sam traci jedynie 34 oczka do lidera tabeli, Turka Kenana Sofuoglu i wciąż ma szansę na mistrzowski tytuł. Brytyjczyk liczy więc na walkę o zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach sezonu.

W wyrównanie swojego najlepszego rezultatu z sezonu 2012, dziesiątego miejsca wywalczonego podczas ostatniej rundy w Rosji, celuje z kolei drugi z reprezentantów ekip Bogdanka PTR Honda. Mathew Scholtz zna sporą część toru Nurburgring, na którym dwa lata temu startował w mistrzostwach Niemiec klasy 125 i w niedzielę będzie liczył na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Trzeciego motocykla Bogdanki dosiądzie w ten weekend doskonale znany kibicom MŚ Portugalczyk Miguel Praia. 35-letni, dwukrotny mistrz Portugalii klasy Supersport, ma już na swoim koncie starty w MŚ w barwach PTR, dlatego z pewnością doskonale odnajdzie się w zespole Bogdanki.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 13:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu.

Sam Lowes: “Nie mogę doczekać się ostatnich trzech wyścigów sezonu. Presja jest teraz na barkach Kenana, nie moich, dlatego skupiam się na walce o wygranie ostatnich trzech rund. Lubię zbliżające się tory i jestem na nich szybki, co daje mi dodatkową pewność siebie. Nurburgring jest świetny i przypomina mi szybkie, brytyjskie trasy. Bardzo lubię ten obiekt. Prognozy pogody są optymistyczne, a ja nie mogę doczekać się niedzielnego wyścigu jak żadnego innego w tym roku.”

Mathew Scholtz: “Po dwóch finiszach w punktowanej piętnastce i moim najlepszym rezultacie podczas ostatniej rundy w Rosji, nie mogę już doczekać się wyścigu w Niemczech. Liczę na dalsze postępy i kolejny finisz w pierwszej dziesiątce, tym bardziej, że startowałem już na tym torze i znam jego część. Ten obiekt powinien odpowiadać mojej Bogdanka PTR Hondzie, a ja także bardzo go lubię, więc chciałbym poprawić dziesiąte miejsce z Moskwy.”

Miguel Praia: “Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do zespołu Bogdanka PTR Honda i liczę w ten weekend na dobry wynik. Chciałbym wrócić do MŚ na pełen etat, a Bogdanka dała mi wielką szansę na pokazanie się z dobrej strony. Oczywiście wiem, jak szybcy są moi rywale, ale intensywnie trenuję i jestem mocno zmotywowany. Lubię tor Nurburgring, który jednak nie jest łatwy. W przeszłości miałem tam trochę pecha, ale tor powinien odpowiadać zarówno mojej Hondzie, jak i mojemu stylowi jazdy.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: “Po rundzie w Moskwie strata Sama do Kenana Sofuoglu nieco wzrosła, ale razem z Samem damy z siebie wszystko w ostatnich trzech wyścigach sezonu. Walka o mistrzostwo toczyć się więc będzie do samego końca. Po świetnym wyniku w Moskwie, Mathew ma z kolei nadzieję na kolejny finisz w pierwszej dziesiątce. W Niemczech dołączy do nas Miguel, który zna motocykl przygotowany przez PTR, ponieważ ścigał się na nim przez cztery sezony. Co prawda w tym roku nie startował w MŚ, ale to świetny i mocno zmotywowany zawodnik, dlatego wspólnie liczymy na udany weekend.”

 Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,382 sek